Bohužel za tuto cenu svítilna dopadá hůře, než jsem čekal. Skvělá v zimě, protože po zapnutí ohřívá místnost, přeměňuje více energie na teplo než na světlo. Doba svícení naznačuje typicky čínský přístup k západnímu trhu. Na nejvyšších režimech jasu ji rychle snižuje, aby chránila LED diodu, která není příliš dobře uzpůsobená z hlediska výkonu a schopnosti odvádět teplo.
Svítilna MH12 Pro vybavená diodou NiteLab LED UHi 4 s maximálním světelným tokem 3300 lumenů a dosahem až 505 metrů.
Odolný plášť je vyroben z leteckého hliníku potaženého anodizací HA III. Trvanlivé tělo a těsnění zajišťují odolnost proti pádům z výšky 1 m a vodotěsnost na úrovni IP68. Kromě toho jsou čočky chráněny oboustranným povlakem odolným proti poškrábání.
Model je napájen akumulátorem 21700 s kapacitou 5000 mAh (v sadě). Konstrukce rovněž umožňuje napájení bateriemi 18650. Je vybavena vestavěným portem USB-C umožňujícím nabíjení baterií bez demontáže svítilny a ukazatelem nabití zobrazujícím úroveň nabití baterie.
Byla použita technologie přesné digitální optiky (PDOT), která zvyšuje intenzitu světelného paprsku, pět úrovní výkonu a tři speciální režimy (SOS, maják a stroboskop). Systém ATR (Advanced Temperature Regulation) chrání zařízení před přehřátím.
Navíc zabudovaný optický senzor snižuje jas při detekci překážky z blízké vzdálenosti a vysoce účinný proudový obvod (Non PWM) zabraňuje blikání.
Režimy provozu/doba svícení:
- Turbo - 3300 lumenů / 30 min,
- High - 1200 lumenů / 4 h 30 min,
- Mid - 300 lumenů / 8 h 30 min,
- Low - 50 lumenů / 50 h,
- Ultra Low - 1 lumen / 650 h,
- S.O.S. - 3300 lumenů,
- Beacon - 3300 lumenů,
- Strobe - 3300 lumenů.
V sadě se nachází:
- svítilna Nitecore MH12 Pro,
- lithium-iontový akumulátor Nitecore NL2153HP,
- kabel USB-C,
- oboustranný klip,
- šňůrka,
- náhradní O-kroužek,
- pouzdro.
Technické údaje
Barva: Černá
Materiál: letecký hliník
Maximální světelný výkon: 3300 lumenů
Maximální dosah: 505 m
Maximální doba provozu: 650 h
Napájení: akumulátor 21700 5300 mAh (v sadě), akumulátor 18650,
Rozměry: 138,5 x 27 mm
Hmotnost: 82 g
Výrobce: Nitecore, PRC
MILITARY je prémiovým prodejcem značky Nitecore.
Nitecore je jedním z globálních lídrů v segmentu pokročilého osvětlení a nabízí svítilny, čelovky, nabíječky a EDC a outdoorové příslušenství. Produkty této značky jsou přítomny ve více než 100 zemích a používají je uniformované složky, armáda, lovci, potápěči, jachtaři a nadšenci do survivalu. Nitecore již řadu let udává standardy v oboru zaváděním inteligentních napájecích systémů, pokročilého chlazení a elektronického ovládání. Rozsáhlá nabídka zahrnuje zařízení s vysokými parametry a zvýšenou odolností vůči terénním a mechanickým podmínkám.
| Maximální světelný tok | 3300 lumenů |
|---|---|
| Svazek světla | široká |
| Režimy svícení | Ano |
| Doba provozu v maximálním režimu | 30 min |
| Doba provozu ve vysokém režimu | 270 min |
| Doba provozu v nejslabším režimu | 650 hod. |
| Typ napájení | Vestavěný akumulátor |
| Typ akumulátoru/baterie | NL2153HP Li-Ion 21700 |
| Akumulátor v sadě | Ano |
| Materiál krytu | hliník |
| Magnet | Ne |
| Barva světla | Bílé |
| Powerbank | Ne |
| stupeň vodotěsnosti | IP 68 |
| Klip v sadě | Ano |
| Čelenka | Ne |
| Pouzdro v sadě | Ano |
| Délka | 138,5 mm |
| Průměr | 27 mm |
| Hmotnost | 82 g |
| EAN | 6952506407859 |
| Manufacturer code | NT-MH12-PRO |
| Značka | Nitecore |
| EAN |
Recenze s fotografiemi
Shrnutí recenze
Počet recenzí: 5
-
-
Svítilna je vynikající. Množství světla vycházejícího z tak malého zařízení působí dojmem... dvojitý spínač a ukazatele pracovního režimu jsou velkou výhodou. Ideálně se hodí pro EDC a pro montáž na karabinu.
-
Velmi pěkná svítilna – pohodlná na nošení i ovládání, skvěle se hodí jako každodenní vybavení. Akumulátor vydrží velmi dlouho. Doporučuji!
-
To je moje první EDC svítilna, takže nemám velké srovnání. V kapse kalhot je docela pohodlná na svou sílu, i když lépe sedí do kapsy mikiny nebo bundy. Tělo má velmi agresivní texturu, což je zvláště cítit bez rukavic. Má několik režimů: - „denní“ režim, ve kterém předním tlačítkem měníte intenzitu světla od nejnižší po turbo a přístroj si pamatuje poslední použitou úroveň. - „taktický“ režim – vždy začíná na turbo režimu a poté můžete přepnout na nižší úrovně jasu. Tento režim je užitečný pro sebeobranu nebo oslepení protivníka. - můžete také kombinovat tlačítka pro získání 1 lumenu (pro blízké použití bez rizika oslnění), stroboskopu (3300 lm, také pro sebeobranu), majáku (blikající poziční světlo) nebo SOS režimu (signál v Morseově abecedě). Nevýhodou je absence dostupných adaptérů pro jiné typy baterií, jako CR123 nebo akumulátory 18650. Z toho, co jsem viděl na fotkách, jsou to obvykle jednoduché plastové prvky s kouskem mědi, takže možná lze najít domácí řešení tohoto problému.
-
Fantastická svítilna. Testoval jsem ji a udělala na mě velký dojem – má vynikající dosah, silný akumulátor a dobře osvětluje také po stranách. Už skončila v přihrádce a brzy budu zadávat objednávku.
No reviews