Tato svítilna je ideální na nošení v batohu nebo jako přívěsek na klíče. Je malá, svítí velmi silně a – co je nejdůležitější – má lomenou konstrukci, díky které může sloužit jako čelovka po připevnění na kšilt čepice. Červené světlo jsem několikrát využil jako zadní světlo na kolo, což také považuji za výhodu. Celkově velmi doporučuji jako univerzální svítilnu.
Nitecore Thumb je malá svítilna, která může plnit funkci přívěsku na klíče. Je vybavena pohyblivou hlavou v rozsahu 120 stupňů. Tato konstrukce umožňuje použití modelu Thumb také jako úhlové svítilny. Skvěle se hodí jako nouzové osvětlení, připevněno na kšiltovce nebo rameni batohu pomocí dalšího klipsu.
Model Thumb je vybaven vestavěným akumulátorem Li-Ion, který lze nabíjet pomocí USB kabelu. Výkon svítilny je 85 lumenů, což umožňuje efektivně osvětlit plochu v okruhu 26 metrů. Další výhodou je červená dioda, která může sloužit například jako výstražné světlo. Je také třeba zmínit indikátor úrovně nabití akumulátoru a hmotnost pouhých 25 gramů.
| Režim | High | Mid | Low | Blikání | Červená | Červená blikání |
| Výkon | 85 lm | 30 lm | 2 lm | 85 lm | 0,25 lm | 0,25 lm |
| Provozní doba | 45 min | 2 h 15 min | 22 h | - | 13 h | 14 h |
| Dostřel | 26 m | 13 m | 3,7 m | - | - | - |
| Intenzita | 170 cd | 45 cd | 3,5 cd | - | - | - |
Technické údaje
Barva: černá
Zdroj světla: LED dioda
Maximální výkon: 85 lumenů
Maximální doba provozu: do 22 hodin
Maximální dosah: do 26 metrů
Maximální intenzita: 170 cd
Napájení: vestavěný akumulátor Li-Ion
Stupeň vodotěsnosti: IP65
Odolnost proti pádu: do 1 m
Délka: 74 mm
Průměr: 24 mm
Hmotnost: 25 g
Výrobce: Nitecore, ČLR
MILITARY je prémiovým prodejcem značky Nitecore.
Nitecore je jedním z globálních lídrů v segmentu pokročilého osvětlení a nabízí svítilny, čelovky, nabíječky a EDC a outdoorové příslušenství. Produkty této značky jsou přítomny ve více než 100 zemích a používají je uniformované složky, armáda, lovci, potápěči, jachtaři a nadšenci do survivalu. Nitecore již řadu let udává standardy v oboru zaváděním inteligentních napájecích systémů, pokročilého chlazení a elektronického ovládání. Rozsáhlá nabídka zahrnuje zařízení s vysokými parametry a zvýšenou odolností vůči terénním a mechanickým podmínkám.
| Maximální světelný tok | 85 lumenů |
|---|---|
| Svazek světla | široká |
| Režimy svícení | Ano |
| Doba provozu v maximálním režimu | 45 min |
| Doba provozu ve vysokém režimu | 45 min |
| Doba provozu v nejslabším režimu | 22 hod. |
| Typ napájení | Vestavěný akumulátor |
| Typ akumulátoru/baterie | 1x Li-Ion |
| Akumulátor v sadě | Ano |
| Materiál krytu | Polykarbonát |
| Magnet | Ne |
| Barva světla | Bílé, červené |
| Powerbank | Ne |
| stupeň vodotěsnosti | IP 65 |
| Klip v sadě | Ne |
| Čelenka | Ne |
| Pouzdro v sadě | Ne |
| Délka | 74 mm |
| Průměr | 24 mm |
| Hmotnost | 25 g |
| EAN | 6952506402281 |
| Manufacturer code | LAT/NITECORE THUMB CZARNA |
| Značka | Nitecore |
| EAN |
Recenze s fotografiemi
Shrnutí recenze
Počet recenzí: 3
-
-
Kompaktní a pohodlná, skvěle se vejde do kapsy. Výhodou je lomená konstrukce, díky které ji lze používat připnutou na kapse nebo na kšiltu čepice, a dalším plusem je červené světlo.
-
Hodnotím 10/10. Možná je trochu velká na přívěsek, ale rozhodně stojí za to ji mít třeba v batohu (sám ji mám u klíčů xD). Funkce s ohebnou špičkou je geniální nápad! Díky klipu nabízí mnoho možností – například připnutá ke kapse uvolní obě ruce, a připevněná na čepici funguje jako čelovka. Výhod je spousta. Mám ji teprve pár dní, ale už několikrát mi velmi posloužila v situacích, kdy by obyčejná svítilna nestačila. Rozhodně doporučuji. Ukázkové srovnání se Squirtem PS4 a klasickým klíčem:
No reviews