Ez a zseblámpa tökéletesen beválik hátizsákban hordva vagy kulcstartóként. Kicsi a mérete, erősen világít és – ami a legfontosabb – törhető kialakítású, így sapka napellenzőjére erősítve fejlámpaként is használható. A piros fényt többször is használtam hátsó kerékpárlámpaként, ez további előny számomra. Összességében nagyon ajánlom, mint sokoldalú zseblámpát.
A Nitecore Thumb egy kicsi zseblámpa, amely kulcstartóként is szolgálhat. 120 fokos mozgatható fejjel van felszerelve. Az ilyen kialakítás lehetővé teszi, hogy a Thumb modell szögletes zseblámpaként is használható legyen. Tökéletesen működik vészvilágításként, amikor egy sildes sapkára vagy hátizsák pántjára van csíptetve egy extra klipsszel.
A Thumb modellt beépített Li-Ion akkumulátorral szerelték fel, amely USB-kábelen keresztül tölthető. A zseblámpa fényereje 85 lumen, ami lehetővé teszi a 26 méteres környezet megvilágítását. További előnye a piros led, amely például figyelmeztető fényként használható. Érdemes megemlíteni az akkumulátor töltöttségjelzőjét, valamint a mindössze 25 grammos súlyát.
| Mód | High | Mid | Low | Villogó | Piros | Piros villogó |
| Fényerő | 85 lm | 30 lm | 2 lm | 85 lm | 0,25 lm | 0,25 lm |
| Működési idő | 45 min | 2 h 15 min | 22 h | - | 13 h | 14 h |
| Hatótávolság | 26 m | 13 m | 3,7 m | - | - | - |
| Intenzitás | 170 cd | 45 cd | 3,5 cd | - | - | - |
Műszaki adatok
Szín: fekete
Fényforrás: LED
Maximális fényerő: 85 lumen
Maximális működési idő: 22 óráig
Maximális hatótáv: 26 méterig
Maximális intenzitás: 170 cd
Tápellátás: beépített Li-Ion akkumulátor
Vízállósági osztály: IP65
Ütésállóság: 1 m-ig
Hossz: 74 mm
Átmérő: 24 mm
Súly: 25 g
Gyártó: Nitecore, PRC
MILITARY a Nitecore márka prémium kereskedője.
A Nitecore a fejlett világítási szegmens egyik globális vezetője, zseblámpákat, fényszórókat, töltőket, valamint EDC és kültéri kiegészítőket kínál. A márka termékei több mint 100 országban jelen vannak, és az egyenruhás szolgálatok, a hadsereg, vadászok, búvárok, tengerészek és túlélők használják. A Nitecore évek óta állít fel iparági standardot intelligens energiarendszerek, fejlett hűtés és elektronikus vezérlések bevezetésével. A széles körű kínálat magas paraméterekkel és megnövelt terep- és mechanikai ellenállással rendelkező berendezéseket foglal magában.
| Maximális fénysugár | 85 Lumen |
|---|---|
| Fénysugár | Széles |
| Világítási módok | Igen |
| Üzemidő maximális üzemmódban | 45 min |
| Üzemidő magas üzemmódban | 45 min |
| Üzemidő a leggyengébb módban | 22 óra |
| Áramellátás típusa | Beépített akkumulátor |
| Akkumulátor/elem típusa | 1x Li-Ion |
| Akkumulátor készletben | Igen |
| Burkolat anyaga | Polikarbonát |
| Mágnes | Nem |
| Fényszín | Fehér, Piros |
| Powerbank | Nem |
| Vízállósági fokozat | IP 65 |
| Klipsz készletben | Nem |
| Fejpánt | Nem |
| Tok készletben | Nem |
| Hosszúság | 74 mm |
| Átmérő | 24 mm |
| Súly | 25 g |
| EAN | 6952506402281 |
| Manufacturer code | LAT/NITECORE THUMB CZARNA |
| Márka | Nitecore |
| EAN |
Értékelések fotókkal
Értékelés összefoglalása
Vélemények száma: 3
-
-
Kompakt és kényelmes, remekül illik a zsebbe. Előnye a törhető kialakítás, ennek köszönhetően használható zsebre csíptetve vagy sapka napellenzőjén, illetve további pozitívum a piros fény.
-
10/10-re értékelem. Lehet, hogy egy kicsit nagy kulcstartónak, de mindenképpen érdemes magunknál tartani, akár a hátizsákban (én magamnál tartom a kulcson xD). A hajlítható végű funkció zseniális ötlet! A csíptetőnek köszönhetően sok lehetőséget ad – például zsebre csíptetve mindkét kezet szabaddá teszi, sapkára erősítve pedig fejlámpaként működik. Rengeteg előnye van. Pár napja van csak nálam, de már többször is nagyon hasznosnak bizonyult olyan helyzetekben, amikor egy sima zseblámpa nem lett volna elég. Határozottan ajánlom. Például összehasonlítva a Squirttel PS4 és egy klasszikus kulccsal:
No reviews