Svítilna je výkonná a trochu taktická, ale díky nízké váze a štíhlé konstrukci se pohodlně nosí. Zatím jsem spokojený, uvidíme, jak se bude chovat při delším používání.
Odolná a praktická EDC svítilna vybavená diodou UHi 20 LED, která generuje světelný tok s maximálním výkonem 1000 lumenů a dosahem 255 metrů.
Optické čočky s oboustrannou vrstvou odolnou proti poškrábání a technologie Precision Digital Optics (PDOT) zajišťují jasné a rovnoměrné rozložení světla. Integrovaný modul pokročilé regulace teploty (ATR) chrání svítilnu před přehřátím, čímž zajišťuje dlouhou životnost. Diodu chrání tvrzené minerální sklo pokryté z obou stran antireflexními vrstvami.
Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého hliníku potaženého odolnou černou vrstvou HA III, která je odolná proti poškrábání a oděrům. Díky této konstrukci a použití těsnění svítilna splňuje normu IP68, která zajišťuje kompletní ochranu před pronikáním prachu a odolnost proti ponoření do hloubky 2 m po dobu 30 minut, a také je odolná proti pádu z výšky do 1 metru.
Model MT2A Pro je napájen akumulátorem litio-ionovým 14100 s kapacitou 1600 mAh, který lze rychle nabít přes vestavěný port USB-C, nebo dvěma AA bateriemi. Svítilna po plném nabití akumulátoru může dosáhnout maximální doby provozu až 20 hodin.
Vybavena dvoustupňovým okrajovým přepínačem, Nitecore MT2A Pro nabízí 3 úrovně jasu.
Režimy provozu/doba svícení (litio-ionový akumulátor 14100):
- 1000 lumenů/ 1 h 30 min,
- 300 lumenů/ 2 h 45 min,
- 50 lumenů/ 20 h.
Režimy provozu/doba svícení (2x AA baterie):
- 500 lumenů/ 2 h,
- 60 lumenů/ 11 h.
V balení s svítilnou se nachází:
- akumulátor 14100,
- nabíjecí kabel,
- klips,
- šňůrka,
- O-kroužek.
Technické údaje
Zdroj světla: UHi 20 LED
Efektivní dosah: 255 m
Napájení: litio-ionový akumulátor 14100, 2x AA baterie
Kryt: letecký hliník
Rozměry: 143 x 19,7 mm
Hmotnost: 88 g
Výrobce: Nitecore, PRC
MILITARY je prémiovým prodejcem značky Nitecore.
Nitecore je jedním z globálních lídrů v segmentu pokročilého osvětlení a nabízí svítilny, čelovky, nabíječky a EDC a outdoorové příslušenství. Produkty této značky jsou přítomny ve více než 100 zemích a používají je uniformované složky, armáda, lovci, potápěči, jachtaři a nadšenci do survivalu. Nitecore již řadu let udává standardy v oboru zaváděním inteligentních napájecích systémů, pokročilého chlazení a elektronického ovládání. Rozsáhlá nabídka zahrnuje zařízení s vysokými parametry a zvýšenou odolností vůči terénním a mechanickým podmínkám.
| Maximální světelný tok | 1000 lumenů |
|---|---|
| Svazek světla | široká |
| Režimy svícení | Ano |
| Doba provozu v maximálním režimu | 90 min |
| Doba provozu ve vysokém režimu | 105 min |
| Doba provozu v nejslabším režimu | 20 hod. |
| Typ napájení | Vyměnitelný akumulátor |
| Typ akumulátoru/baterie | 1x Li-Ion |
| Akumulátor v sadě | Ano |
| Materiál krytu | hliník |
| Magnet | Ne |
| Barva světla | Bílé |
| Powerbank | Ne |
| stupeň vodotěsnosti | IP 68 |
| Klip v sadě | Ano |
| Čelenka | Ne |
| Pouzdro v sadě | Ne |
| Délka | 143 mm |
| Průměr | 19,7 mm |
| Hmotnost | 88 g |
| EAN | 6952506407996 |
| Manufacturer code | LAT/NITECORE MT2A PRO |
| Značka | Nitecore |
| EAN |