Tato svítilna je opravdu skvělá, nejlepší, jakou jsem měl. Je vybavena háčkem pro zavěšení ve stanu a magnetem pro připevnění na kovové části, například u auta. Pohyblivá hlava umožňuje používat ji pod různými úhly. Na 1000 lumenů svítí dlouho, nejen krátce jako jiné svítilny v turbo režimu. Klip umožňuje přichycení například na oblečení a šňůrka umožňuje zavěsit ji na zápěstí. Může být napájena akumulátorem nebo běžnou baterií. Je voděodolná a odolná proti pádu z jednoho metru. Bez problémů se vejde do ledvinky EDC. Kdyby ještě měla červené světlo, byla by ideální!
Všestranná LED svítilna vybavená hlavicí s nastavitelnou polohou, kterou lze naklonit až o 90 st. Díky tomu může být model MT21C používán jako klasická svítilna nebo jako úhlové osvětlení.
Zdroj světla tvoří dioda CREE XP-L HD V6. Maximální dosah paprsku s intenzitou 8500 cd je 184 m. Svítilna je vybavena 5 základními režimy práce a 3 speciálními: stroboskop, SOS a Beacon. Je také třeba zmínit použití pokročilé technologie regulace teploty ATR.
Svítilna se vyznačuje širokými možnostmi připevnění. Je vybavena magnetickým podstavcem, což umožňuje připevnění svítilny na jakýkoliv ocelový povrch. Jiné způsoby připevnění zahrnují použití přiloženého klipsu nebo kovového zavěšení nacházejícího se u hlavy.
Velkou výhodou modelu je jeho vysoká odolnost. Svítilna je vyrobena z leteckého hliníku potaženého vrstvou HAIII. Zdroj světla chrání jasné minerální sklo s antireflexní vrstvou. Nitecore MT21C je odolný proti pádu z výšky až 1 m a vodotěsný na úrovni IPX8. Napájení zajišťuje akumulátor 18650 nebo 2 baterie CR123 (nejsou součástí balení).
| Režim | Turbo | High | Mid | Low | Ultralow | Strobe / SOS / Beacon |
| Výkon | 1000 lm | 400 lm | 190 lm | 50 lm | 1 lm | 1000 lm |
| Doba provozu | 1 h | 3 h 45 min | 7 h 30 min | 25 h | 700 h | - |
| Dosah | 184 m | 122 m | 85 m | 42 m | 6 m | - |
| Svítivost | 8500 cd | 3720 cd | 1800 cd | 450 cd | 10 cd | - |
* Hodnoty při použití akumulátoru 18650 3,7 V 3500 mAh.
Technické údaje
Barva: černá
Materiál: letecký hliník
Světelný výkon: 1000 lm
Maximální dosah: 184 m
Maximální doba provozu: 700 h
Napájení: 1 x 18650 nebo 2 x CR123 / RCR123 (nejsou součástí balení)
Průměr hlavy: 25,4 mm
Délka: 131 mm
Hmotnost: 103,5 g
Výrobce: Nitecore, PRC
MILITARY je prémiovým prodejcem značky Nitecore.
Nitecore je jedním z globálních lídrů v segmentu pokročilého osvětlení a nabízí svítilny, čelovky, nabíječky a EDC a outdoorové příslušenství. Produkty této značky jsou přítomny ve více než 100 zemích a používají je uniformované složky, armáda, lovci, potápěči, jachtaři a nadšenci do survivalu. Nitecore již řadu let udává standardy v oboru zaváděním inteligentních napájecích systémů, pokročilého chlazení a elektronického ovládání. Rozsáhlá nabídka zahrnuje zařízení s vysokými parametry a zvýšenou odolností vůči terénním a mechanickým podmínkám.
| Maximální světelný tok | 1000 lumenů |
|---|---|
| Režimy svícení | Ano |
| Doba provozu v maximálním režimu | 60 min |
| Doba provozu ve vysokém režimu | 60 min |
| Doba provozu v nejslabším režimu | 700 hod. |
| Typ napájení | Baterie |
| Typ akumulátoru/baterie | 2x CR123 |
| Akumulátor v sadě | Ne |
| Materiál krytu | hliník |
| Magnet | Ano |
| Barva světla | Bílé |
| Powerbank | Ne |
| stupeň vodotěsnosti | IPX 8 |
| Klip v sadě | Ano |
| Čelenka | Ne |
| Pouzdro v sadě | Ne |
| Délka | 131 mm |
| Průměr | 25,4 mm |
| Hmotnost | 103.5 g |
| EAN | 6952506404537 |
| Manufacturer code | LAT/NITECORE MT21C |
| Značka | Nitecore |
| EAN |