Už dlouho jsem se nesetkal s něčím, co by mě tak pozitivně překvapilo. Hledal jsem delší dobu malou svítilnu do kapsy a zpočátku se mi zdálo, že 200 zlotých je moc, ale nakonec jsem s výběrem velmi spokojený. Nejsilnější režim opravdu dělá dojem, a když je potřeba méně světla, lze použít nejnižší režim. Moc se mi líbí tento kontrast a navíc je tu ještě střední režim, takže si svítilnu snadno přizpůsobíte dle potřeby.
Svítilna Nitecore MT1A Pro Multi-Task - 800 lumenů
Svítilna pro každodenní použití (EDC) vybavená diodou NiteLab UHi 25 LED, která vyzařuje světlo o maximálním výkonu 800 lumenů a dosahu až 250 m. V nízkém režimu poskytuje nepřetržitý provoz po dobu 10 hodin. Skvěle se hodí jak pro dílenské práce a kutilství, tak pro každodenní použití.
Precision Digital Optics Technology, Advanced Temperature Regulation
Vestavěný pokročilý optický systém Precision Digital Optics Technology (PDOT) s křišťálovým povlakem zajišťuje jasný, zřetelný světelný proud bez zkreslení. Čočky jsou pokryty oboustrannou ochrannou vrstvou, která chrání před poškrábáním.
Systém Advanced Temperature Regulation (ATR) dynamicky přizpůsobuje výkon svítilny v závislosti na okolní teplotě a teplotě samotného zařízení. Při vysokých teplotách systém automaticky snižuje jas, aby se zabránilo přehřátí, což zvyšuje životnost komponentů a zlepšuje bezpečnost. Tepelná optimalizace umožňuje bezpečné využití maximálního výkonu svítilny v různých podmínkách.
Zařízení je navíc chráněno ochranným systémem proti zpětné polaritě, který zabraňuje poškození způsobenému nesprávným vložením baterie.
Kryt splňující normu IP68, protiskluzová textura
Pevný korpus s protiskluzovým povrchem je vyroben z leteckého hliníku, který je pokryt tvrdou anodizací třídy III. Tato konstrukce splňuje požadavky normy IP68, což znamená plnou ochranu proti prachu a možnost ponoření do vody do hloubky 2 metrů na delší dobu. Navíc je svítilna odolná proti pádům z výšky až 2 metrů.
3 pracovní režimy
Model je vybaven 3 pracovními režimy, které umožňují přizpůsobit osvětlení vlastním preferencím:
Pracovní režim / doba svícení / dosah
Napájení akumulátorem Nitecore NL1411R Li-Ion:
- Vysoký - 800 lumenů / 1 h / 250 m
- Střední - 300 lumenů / 1 h 45 min / 145 m
- Nízký - 50 lumenů / 10 h / 58 m
Napájení baterií AA:
- Střední - 200 lumenů / 1 h 30 min / 125 m
- Nízký - 50 lumenů / 5 h / 58 m
Změna režimů se provádí pomocí pohodlného přepínače umístěného na konci rukojeti. Základna ve tvaru U chrání před náhodným zapnutím a umožňuje postavit svítilnu do vertikální polohy. Model MT1A Pro Multi-Task je také vybaven funkcí zapamatování posledního režimu, což zvyšuje pohodlí při používání.
Vyměnitelný akumulátor, baterie AA
Svítilna je napájena vyměnitelným akumulátorem Nitecore NL1411R s kapacitou 1100 mAh nebo baterií AA. Nabíjení se provádí pomocí přiloženého kabelu přes port USB-C.
Pružný klip, šňůrka
Model je vybaven šňůrkou na ruku, která zabraňuje náhodnému upuštění svítilny. Dvoupolohový ocelový klip umožňuje pohodlné připevnění svítilny ke kapse, taktické vestě nebo její zavěšení na lanku či parakordu.
Elementy sestavy
- svítilna Nitecore MT1A Pro Multi-Task - 800 lumenů
- akumulátor Nitecore NL1411R Li-Ion 1100 mAh
- kabel USB-C
- náhradní O-kroužek
- šňůrka
- klip
Klíčové vlastnosti
- tělo z lehkého leteckého hliníku
- technologie Advanced Temperature Regulation
- technologie Precision Digital Optics
- třída odolnosti IP68
- 3 pracovní režimy
- odolnost proti pádům do 2 m
- ochrana proti zpětné polaritě
- šňůrka na ruku
- ocelový klip
MILITARY je prémiovým prodejcem značky Nitecore.
Nitecore je jedním z globálních lídrů v segmentu pokročilého osvětlení a nabízí svítilny, čelovky, nabíječky a EDC a outdoorové příslušenství. Produkty této značky jsou přítomny ve více než 100 zemích a používají je uniformované složky, armáda, lovci, potápěči, jachtaři a nadšenci do survivalu. Nitecore již řadu let udává standardy v oboru zaváděním inteligentních napájecích systémů, pokročilého chlazení a elektronického ovládání. Rozsáhlá nabídka zahrnuje zařízení s vysokými parametry a zvýšenou odolností vůči terénním a mechanickým podmínkám.
| Maximální světelný tok | 800 lumenů |
|---|---|
| Svazek světla | soustředěná |
| Režimy svícení | Ano |
| Doba provozu v maximálním režimu | 1 hod. |
| Doba provozu ve vysokém režimu | 105 min |
| Doba provozu v nejslabším režimu | 10 hod. |
| Typ napájení | Vyměnitelný akumulátor + baterie |
| Typ akumulátoru/baterie | 1x Li-Ion |
| Akumulátor v sadě | Ano |
| Materiál krytu | hliník |
| Magnet | Ne |
| Barva světla | Bílé |
| Powerbank | Ne |
| stupeň vodotěsnosti | IP 68 |
| Klip v sadě | Ano |
| Čelenka | Ne |
| Pouzdro v sadě | Ne |
| Délka | 93 mm |
| Průměr | 19,7 mm |
| Hmotnost | 52 g |
| EAN | 6952506408573 |
| Manufacturer code | LAT/NITECORE MT1A PRO |
| Značka | Nitecore |
| EAN |
Recenze s fotografiemi
Shrnutí recenze
Počet recenzí: 3
-
-
Nitecore MT1A Pro je mimořádně praktická svítilna. Skvělé je, že používá akumulátor nabíjený přes USB-C, ale je také možné použít běžnou baterii – v tom případě je světlo trochu slabší. Díky pevnému kovovému klipu lze svítilnu snadno připnout na kšiltovku.
-
Právě jsem obdržel svítilnu – je to už další model Nitecore, který jsem koupil. Opět jsem velmi spokojený a také lidé, kterým jsem tuto značku doporučil, jsou spokojeni. Svítilny se vyznačují skvělou kvalitou, odolností a praktičností. Určitě stojí za to doporučovat!
No reviews