Excelent pentru tăierea cărnii. Lama are lățimea și grosimea potrivită pentru acest tip de lucru. Mânerul este confortabil și nu alunecă din mâna udă. Oțelul poate fi ascuțit cu ușurință. Recomand cu siguranță.
Cuțit de bucătărie Cold Steel Commercial Series Big Country Skinner
Proiectat ca un instrument pentru sarcini de bucătărie. Lama cu profil Trailing Point este realizată din oțel inoxidabil 4116 Cryo Quenched. Mânerul ergonomic, de culoare neagră, din material plastic dur Zy-Ex este acoperit cu material Kray-Ex aprobat pentru contactul cu alimentele, având o textură antialunecare. Modelul Big Country Skinner este eficient la jupuirea și porționarea cărnii.
oțel inoxidabil 4116 Cryo Quenched
Lama este realizată din oțel inoxidabil 4116 Cryo Quenched, tratat criogenic, ceea ce îi conferă o duritate mai mare și o rezistență mai bună la impact. În plus, oțelul este rezistent la coroziune și ușor de ascuțit.
Lamă cu profil Trailing Point
Lama cu profil Trailing Point are lungime de 152 mm și grosime de 2 mm. Lama lată este finisată prin metoda satinerii, care lasă un semn liniar uniform după prelucrare și limitează reflexiile.
Mâner din zy-ex și kray-ex
Mânerul ergonomic are un miez rigid din material Zy-Ex, care îi sporește durabilitatea, și un strat exterior din material Kray-Ex aprobat pentru contactul cu alimentele. Acoperirea mai moale cu textură antialunecare îmbunătățește controlul prinderii.
caracteristici principale
- profilul lamei Trailing Point
- oțel inoxidabil 4116 Cryo Quenched
- mâner cu miez din Zy-Ex, acoperire din Kray-Ex
- lama finisată prin metoda satinerii
- textură antialunecare
MILITARY este distribuitor oficial al brandului Cold Steel.
Cold Steel este un brand american specializat în fabricarea de instrumente de tăiere robuste și accesorii utilitare. Gama include cuțite de bucătărie, topoare, ascuțitoare, bâte de baseball ranforsate și teci de protecție. Produsele companiei se disting prin durabilitate, funcționalitate și măiestrie atentă. Cold Steel utilizează materiale avansate, precum oțelul laminat San Mai III® și plasticul Kraton®, cunoscut pentru rezistența sa la uzură și rupere. Brandul colaborează cu designeri experimentați precum Lynn C. Thompson și Andrew Demko.
| Greutate | 164 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 152 mm |
| Grosimea lamei | 2 mm |
| Profilul lamei | Trailing Point |
| Tip de lamă | Netedă |
| Rezistență la tocire | Medie |
| Rezistență la coroziune | Foarte bună |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Kray-Ex |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 337 mm |
| Oțelul lamei | 4116 |
| Culoarea principală | Black |
| EAN | 705442016526 |
| Hersteller-Code | CS-20VBSKZ |
| Producător | Cold Steel |
| EAN |