Cuțit de bucătărie Santoku Boker Solingen Core Walnut Kulle
Cuțitul de bucătărie inspirat de cuțitele japoneze de chef, așa-numitele santoku. Seria Core a fost creată în colaborare cu specialiști germani în vânzarea de cuțite profesionale și accesorii de bucătărie din orașele Trier, Wiesbaden, Münster și Luneburg. Mânerul ergonomic, antiderapant, a fost realizat din lemn de nuc.
oțel inoxidabil X50CrMoV15
Lama are o lungime de 16,5 cm și este realizată din oțel inoxidabil X50CrMoV15 de înaltă calitate. Lama forjată manual în Solingen a fost întărită la o duritate de 58 HRC, ceea ce îi conferă o rezistență ridicată la tocire și o durabilitate îndelungată a tăișului. Ascuțirea și lustruirea manuală asigură o ascuțime excepțională și ușurință în tăiere.
mâner din lemn de nuc
Mânerul ergonomic din lemn de nuc natural asigură o prindere fermă. Siguranța și confortul în utilizare sunt sporite de un bolster forjat, care protejează mâna de alunecarea pe lamă. Caracteristic pentru seria Core este și spatele rotunjit al lamei, ceea ce face ca cuțitul să stea sigur și confortabil în mână, chiar și în timpul utilizării intense sau presiunii puternice în timpul tăierii.
caracteristici principale
- cuțit din seria Core
- inspirat de cuțitele japoneze Santoku
- fabricat în Solingen
- oțel inoxidabil X50CrMoV15
- întărit la o duritate de 58 HRC
- mâner din lemn de nuc
- spate rotunjit al lamei
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Greutate | 136 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 165 mm |
| Grosimea lamei | 3.2 mm |
| Profilul lamei | Altele |
| Tip de lamă | Netedă |
| Rezistență la tocire | Foarte bună |
| Rezistență la coroziune | Medie |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Lemn |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 285 mm |
| Spărgător de sticlă | Nu |
| EAN | 4045011188978 |
| Hersteller-Code | 130735 |
| Producător | Boker |
| EAN |