Un cuțit modern care este un instrument fiabil și versatil în orice bucătărie. Modelat după cuțitele japoneze santoku ale bucătarilor.
Lama fabricată din oțel inoxidabil german X50CrMoV15 are proprietăți de tăiere foarte bune și este ideală pentru tăierea cărnii, legumelor sau fructelor. Călirea corespunzătoare asigură o bună păstrare a ascuțișului și un proces ușor de reascuțire. Mânerul este fabricat din lemn rezistent. Are o formă ergonomică și permite o prindere sigură chiar și atunci când mâna este udă sau murdară.
Date tehnice
Oțel: X50CrMoV15
Lungimea lamei: 160 mm
Grosimea lamei: 2.5 mm
Mâner: lemn (arțar)
Lungime totală: 293 mm
Greutate: 255 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Greutate | 255 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 160 mm |
| Grosimea lamei | 2.5 mm |
| Profilul lamei | Altele |
| Tip de lamă | Netedă |
| Rezistență la tocire | Medie |
| Rezistență la coroziune | Foarte bună |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Lemn |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 293 mm |
| Oțelul lamei | X50CrMoV15 |
| EAN | 4045011115875 |
| Hersteller-Code | 03BO512 |
| Producător | Boker |
| EAN |