După părerea mea, aruncarea toporului este puțin mai dificilă decât aruncarea cuțitului. Acest set este excelent pentru exerciții, deoarece are trei topoare, nu doar unul. Setul include și o husă practică pentru transport.
sau abonează-te pentru a primi notificări legate de disponibilitatea produsului
Un set de 3 topoare de aruncat. Fiecare topor este fabricat dintr-o singură bucată de oțel inoxidabil 420 , caracterizat prin rezistență ridicată la coroziune. Lama lungă de 44,5 mm ( 1,75") a fost derivată dintr-o lamă cu nervuri înguste cu două găuri. Fundul ascuțit, lung și profilarea corespunzătoare asigură un echilibru mai bun în timpul aruncărilor. Suprafața toporului este acoperită cu un strat negru mat nereflectorizant.
Arborele metalic drept al toporului este înfășurat cu o paracordă din nailon împletit. La capătul mânerului, există o gaură pentru înfiletarea cablului.
O husă din nailon este inclusă pentru transportul convenabil al toporului.
Date tehnice
Oțel: 420 inoxidabil
Lungimea lamei: 44.5 mm
Lungime totală: 267 mm
Greutate (1 bucată): 240 g
Producător: Cold Steel, SUA
MILITARY este distribuitor oficial al brandului Cold Steel.
Cold Steel este un brand american specializat în fabricarea de instrumente de tăiere robuste și accesorii utilitare. Gama include cuțite de bucătărie, topoare, ascuțitoare, bâte de baseball ranforsate și teci de protecție. Produsele companiei se disting prin durabilitate, funcționalitate și măiestrie atentă. Cold Steel utilizează materiale avansate, precum oțelul laminat San Mai III® și plasticul Kraton®, cunoscut pentru rezistența sa la uzură și rupere. Brandul colaborează cu designeri experimentați precum Lynn C. Thompson și Andrew Demko.
| Lungimea totală | 267 mm |
|---|---|
| Greutate | 240 g |
| Lungimea muchiei de tăiere | 44,5 mm |
| Husă de transport | Da |
| Oțelul lamei | 420 |
| Mâner | Material sintetic |
| EAN | 888151040348 |
| Hersteller-Code | CS-TH-175AX3PK |
| Producător | Cold Steel |
| EAN |