sau abonează-te pentru a primi notificări legate de disponibilitatea produsului
Ceas Bauhaus Aviation Automatic 2860-5
Ceas clasic bărbătesc de mână cu mecanism automat Citizen Miyota 9134. Construit cu o carcasă din titan cu un diametru de 42 mm și o grosime de 13 mm.
Modelul combină atât valorile practice, cât și cele de design, oferind funcții precum datător, indicatoare fluorescente și capac transparent care arată funcționarea mecanismului.
Rezistență la apă de ordinul 10 ATM, sticlă de safir și capac transparent.
Clasa de rezistență la apă a ceasului este până la 100 m (10 atmosfere). Cadranul bej al ceasului este protejat de o sticlă de safir întărit, rezistentă la zgârieturi și la lovituri ușoare de suprafețe dure. La ceasurile mecanice automate, nu este nevoie de baterie. Partea din spate transparentă a ceasului este realizată din sticlă minerală, ceea ce permite vizualizarea funcționării mecanismului.
Alimentarea se realizează cu ajutorul unui arc și cu un strat Super-LumiNova.
Mișcarea brațului și a încheieturii acționează rotorul, care învârte arcul principal al mecanismului. Cifrele de pe cadran sunt negre, iar indicii sunt albi, ceea ce facilitează citirea orei. De asemenea, pe cadran se poate găsi o indicație a rezervei de putere, datător care arată ziua curentă a lunii și orele în format de 24 de ore. Stratul de Super-LumiNova face ca cadranul și indicatoarele ceasului să strălucească în întuneric.
Curea din piele.
Curea din piele de culoare maro închis, cu lățimea de 22 mm, are o închidere din titan sub formă de ac.
cele mai importante caracteristici
- mecanism automat Citizen Miyota 9134
- carcasă din titan
- datător
- capac transparent
- rezistență la apă 100 ATM
- sticlă de safir
- strat Super-LumiNova
- curea din piele
| Sex | Masculin |
|---|---|
| Smartwatch | Nu |
| Material carcasă | Titan |
| Tip de mecanism | Mecanic cu tensiune automată |
| Alimentare pentru ceas | Automat |
| Curea | De piele |
| Sticlă | Minerale |
| Alarmă | Nu |
| Ștampilă datieră | Da |
| Opritor | Nu |
| Dimensiuni | 42 x 13 mm |
| Iluminare | Nu |
| Rezistență la apă | 10 ATM / 100 m |
| Rezistența la șocuri | Nu |
| NFC | Nu |
| Calendar | Nu |
| Compas | Nu |
| GPS | Nu |
| Barometr | Nu |
| Termometru | Nu |
| Altimetru | Nu |
| Cronograf | Nu |
| Pedometru | Nu |
| Contor de calorii | Nu |
| Măsurarea ritmului cardiac | Nu |
| Pulsoximetru | Nu |
| Greutate | 85 g |
| EAN | 4041338286052 |
| Hersteller-Code | BA-2860-5 |
| Producător | Bauhaus |
| EAN |