Un cuțit de bucătărie foarte bun. Aveam nevoie de ceva puțin mai mic și mai precis decât clasicul cuțit mare al bucătarului. Să lucrezi cu acest cuțit este o adevărată plăcere. Recomand cu siguranță.
Un cuțit modern care este un instrument fiabil și versatil în orice bucătărie. Fabricat din oțel inoxidabil german X50CrMoV15, lama are proprietăți de tăiere foarte bune și prezintă o lamă scurtă care va funcționa excelent la prepararea legumelor.
Călirea corespunzătoare asigură o bună păstrare a ascuțișului și un proces ușor de reascuțire. Mânerul din plastic are o formă ergonomică care nu obosește mâna chiar și în timpul lucrului îndelungat.
Date tehnice
Oțel: X50CrMoV15
Lungimea lamei: 90 mm
Grosimea lamei: 1,5 mm 1,5 mm
Lamă: netedă
Mâner: plastic
Lungime totală: 200 mm
Greutate: 94 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Greutate | 94 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 90 mm |
| Grosimea lamei | 1.5 mm |
| Profilul lamei | Altele |
| Tip de lamă | Netedă |
| Rezistență la tocire | Medie |
| Rezistență la coroziune | Foarte bună |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Material sintetic |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 200 mm |
| Oțelul lamei | X50CrMoV15 |
| EAN | 4045011095528 |
| Hersteller-Code | 03BO505 |
| Producător | Boker |
| EAN |