Lanternă Armytek Zippy WR Extended Set Green - 120 lumeni
Ultraușoară, lanterna multifuncțională miniaturală, echipată cu lumină albă și roșie (cu puterea de 120 și respectiv 30 lumeni cu raza de acțiune de 12 m la lumina albă și 6 m la lumina roșie). Construcția permite obținerea unui flux larg de lumină cu un unghi de 110 grade. Dioda roșie este utilă în timpul lucrului în aer liber și la citirea hărților. Lumina roșie nu provoacă orbire și nu afectează capacitatea de vedere pe timp de noapte. Setul include banda pentru cap, ceea ce permite utilizarea lanternei drept lanternă frontală.
2 diode LED
Cele două diode LED sunt sursele principale de lumină ale lanternei. Lumina albă difuză este utilă pentru activitățile zilnice, în timp ce lumina roșie este potrivită pentru semnalizare și nu afectează vederea nocturnă, fiind utilă pe teren.
Clasa de etanșeitate IP 67, baterie Li-Po de 100 mAh
Lanterna îndeplinește standardul de impermeabilitate la nivelul IP 67 și poate fi imersată la adâncimea de 1 m timp de 30 min. Carcasa rezistentă din material plastic garantează rezistența la căderi de la o înălțime de până la 10 m.
Modelul este alimentat de un acumulator Li-Po de 100 mAh, iar încărcarea se face printr-un cablu Micro USB. Un comutator convenabil permite alegerea modului de funcționare.
clip metalic, bandă pentru cap, suport rotativ
Lanterna are un clip de oțel detașabil care permite prinderea de haine sau echipament, ceea ce permite transformarea acesteia într-o lanternă frontală sau lanternă de lucru. Banda pentru cap inclusă permite utilizarea confortabilă ca lanternă frontală. Suportul rotativ cu magnet puternic permite fixarea stabilă pe suprafețe metalice și reglarea precisă a unghiului de iluminare, sporind confortul utilizării pe teren și în atelier.
utilizare universală
Modelul Armytek Zippy poate fi folosit ca lanternă frontală, lanternă EDC (Every Day Carry), atașată la rucsac, buzunar sau benzi de echipament folosind clipul de oțel, precum și ca breloc pentru chei. Întregul set cântărește doar 19 g după montarea suportului, asigurând confortul în timpul transportului zilnic.
Modele de lucru în funcție de sursa de lumină
Modele de lucru ale lanternei/ Putere/ Timp de iluminare (lumină albă):
- Turbo / 120 lumeni / 19 min
- Medie / 30 lumeni / 80 min
- Scăzut / 4 lumeni / 10 h
- Strălucire / 0,1 lumen / 220 h
- Stroboscop / 120 lumeni / 2 h
Modele de lucru ale lanternei/ Putere/ Timp de iluminare (lumină roșie):
- Turbo / 30 lumeni / 34 min
- Medie / 10 lumeni / 130 min
- Scăzut / 2 lumeni / 10 h
- Strălucire / 0,1 lumen / 135 h
- Stroboscop / 30 lumeni / 190 min
Elementele setului
- lanterna
- suport magnetic
- clip de oțel
- banda pentru cap
- instrucțiuni
Caracteristici principale
- construcție multifuncțională 3 în 1: breloc, lanternă frontală și EDC
- sursă dublă de lumină: diodă albă și roșie
- unghi larg de iluminare de aproximativ 110 grade
- suport rotativ cu magnet puternic
- clip de oțel
- carcasă ultraușoară și subțire cu întăriri suplimentare
- acumulator Li-Pol integrat, încărcat prin Micro-USB
- rezistență ridicată la apă și praf: IP 67
- 5 moduri de luminozitate pentru fiecare culoare de lumină
- posibilitate de montare pe cap, haine sau suprafețe metalice
MILITARY este distribuitor premium al brandului Armytek.
Armytek este un producător de lanterne concepute pentru cei mai exigenți utilizatori - de la unități speciale și servicii de urgență până la pasionații de activități în aer liber. Din 2007, marca dezvoltă propriile tehnologii, bazându-se pe cunoștințele inginerilor din industria militară, aeronautică și spațială. Fiecare model este creat din componente de cea mai înaltă calitate, importate din SUA și Japonia, renunțând în mod conștient la înlocuitori ieftini în favoarea durabilității, fiabilității și siguranței. Produsele sunt testate în condiții extreme - în nisip, zăpadă și sub apă - ceea ce garantează fiabilitatea lor în practică. Armytek dispune de propria fabrică și de control deplin asupra procesului de producție. Oferta include o gamă largă de lanterne și accesorii, disponibile deja în peste 50 de țări din întreaga lume.
| Puterea maximă de lumină | 120 lumeni |
|---|---|
| Rază de lumină | lat |
| Moduri de iluminare | Da |
| Timp de funcționare în modul maximal | 19 min |
| Timp de funcționare în modul înalt | 80 min |
| Timp de funcționare în modul cel mai slab | 220 h |
| Tip de sursă de alimentare | Acumulator reîncărcabil încorporat |
| Tip de acumulator/baterie | Li-Po |
| Magnet | Da |
| Culoarea principală | Green |
| Culoare luminii | Albă rece |
| Powerbank | Nu |
| Acumulator inclus în set | Da |
| Material carcasă | Material sintetic |
| Clasa de etanșeitate | IP 67 |
| Clips în set | Nu |
| Bandană pentru cap | Da |
| Etui în set | Nu |
| Lungime | 59 mm |
| Diametru | 25,6 mm |
| Greutate | 19 g |
| EAN | 6957713003092 |
| Hersteller-Code | F09101GR |
| Producător | Armytek |
| EAN |