Prelată pentru camping Helikon-Tex Supertarp Small Spark Resistant - Black
Prelata pentru camping de culoare neagră cu dimensiunile de 253 x 200 cm este construită din material rezistent la scântei și la contactul scurt cu focul. Acest tarp permite organizarea rapidă și eficientă a unui adăpost în teren.
Nylon durabil, 19 puncte de fixare
Folosirea celor 19 puncte de fixare permite multiple configurații și aranjamente, ceea ce face ca pânza să poată fi utilizată în diverse terenuri și condiții. Punctele de fixare sunt suplimentar întărite. Produsul este fabricat 100% din nylon cu greutatea de 139 g/m², un material ușor, impermeabil, foarte rezistent și durabil, cu protecție sporită împotriva scânteilor și expunerii temporare la foc, prevenind astfel deteriorările accidentale
Elementele setului
Setul include o husă cu fermoar, prevăzută cu opt bucle care permit fixarea acesteia pe rucsac. Partea inferioară a husei este realizată din plasă, facilitând evacuarea umidității. În plus, pachetul conține și un sac de transport.
Caracteristici principale
- nylon rezistent
- 19 puncte de fixare
- material rezistent la scântei și la contactul scurt cu focul
- puncte de fixare întărite
- include husă și sac de transport
- dimensiuni: 253 x 200 cm
MILITARY este distribuitorul oficial al brandului Helikon-Tex.
Helikon-Tex este un brand european fondat în 1983, care îmbină calitatea fiabilă cu un proces de fabricație responsabil și o orientare puternică către îmbrăcămintea tactică, militară și outdoor. Gama de produse include o gamă largă de articole, inclusiv îmbrăcăminte, rucsacuri, genți și diverse accesorii tactice, care au câștigat popularitate atât în rândul profesioniștilor, cât și al pasionaților de activități în aer liber. Oferta include linii de produse precum Bushcraft – pentru iubitorii de survival, Law Enforcement – creată pentru serviciile în uniformă și Range – destinată trăgătorilor. Compania utilizează modele moderne de camuflaj, inclusiv MultiCam, ATACS și PenCott, care asigură o camuflare eficientă în diferite condiții de teren.
| Greutate | 941 g |
|---|---|
| Culoare/Camuflaj | Negru |
| Dimensiuni în mod desfășurat | 253 x 200 cm |
| Dimensiuni în mod pliat | 30 x 11 x 17 cm |
| Husă de transport | Da |
| Material | Nailon |
| Culoarea principală | Black |
| Protecție UV | Nu |
| Set de cuie pentru cort | Nu |
| Suspendare | Da |
| Izolație termică | Nu |
| Număr puncte de fixare | 19 |
| EAN | 5902688998943 |
| Hersteller-Code | PO-SSR-NL-01 |
| Producător | Helikon-Tex |
| EAN |