acest cuțit este deosebit de practic în bucătărie și are o muchie deosebit de ascuțită
Cuțit modern, care este un instrument fiabil și versatil în orice bucătărie. Lama este fabricată din oțel inoxidabil german X50CrMoV15 și are proprietăți excelente de tăiere și o lamă scurtă, ideală pentru prepararea legumelor.
Tratamentul termic corespunzător asigură o bună păstrare a ascuțimii și o reascuțire ușoară. Mânerul este fabricat din lemn durabil. Are o formă ergonomică și oferă o prindere sigură chiar și atunci când mâna este umedă sau murdară.
Date tehnice
Oțel: X50CrMoV15
Lungimea lamei: 90 mm
Grosimea lamei: 1,5 mm
Lama: netedă
Mâner: lemn de arțar
Lungime totală: 200 mm
Greutate: 83 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Greutate | 83 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 90 mm |
| Grosimea lamei | 1.5 mm |
| Profilul lamei | Altele |
| Tip de lamă | Netedă |
| Rezistență la tocire | Foarte bună |
| Rezistență la coroziune | Medie |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Lemn |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 200 mm |
| Oțelul lamei | X50CrMoV15 |
| EAN | 4045011115905 |
| Hersteller-Code | 03BO515 |
| Producător | Boker |
| EAN |