Cuțit modern, care este un instrument fiabil și versatil în orice bucătărie. Lama este fabricată din oțel inoxidabil german X50CrMoV15 și are proprietăți de tăiere foarte bune. Are o lamă scurtă și curbată, perfectă pentru curățarea legumelor sau a fructelor.
Temperarea corespunzătoare asigură o bună retenție a ascuțimii și o reascuțire ușoară. Mânerul este fabricat din plastic rezistent. Are o formă ergonomică și oferă o prindere sigură chiar și atunci când mâna este umedă sau murdară.
Date tehnice
Oțel: X50CrMoV15
Lungimea lamei: 70 mm
Grosimea lamei: 1,8 mm
Lama: netedă
Mâner: plastic
Lungime totală: 180 mm
Greutate: 49 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Greutate | 49 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 70 mm |
| Grosimea lamei | 1.8 mm |
| Profilul lamei | Altele |
| Tip de lamă | Netedă |
| Rezistență la tocire | Medie |
| Rezistență la coroziune | Foarte bună |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Material sintetic |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 180 mm |
| Oțelul lamei | X50CrMoV15 |
| EAN | 4045011189999 |
| Hersteller-Code | 130825 |
| Producător | Boker |
| EAN |