Sunt foarte mulțumit. Salteaua este extrem de ușoară. Am 170 cm înălțime și mi se potrivește perfect. În partea de jos sunt adâncituri speciale datorită cărora picioarele nu alunecă de pe saltea. Nu fâșâie ca alte modele. Alpinus lansează produse excelente în ultima vreme, iar colaborarea cu Wisport le-a prins bine. Salteaua însăși, chiar și atunci când stau pe o parte și cântăresc aproape 90 kg, nu se afundă în pământ. Pentru o greutate atât de mică este foarte confortabilă. Dintre saltelele ușoare și ieftine, aceasta este cu siguranță una dintre cele mai bune. O recomand cu sinceritate.
Saltea gonflabilă pentru drumeții cu o lungime de 186 cm și o lățime de 55,5 cm. Fabricată din nailon 20D durabil și rezistent la abraziune și deformare. Construcția ușoară și dimensiunile mici atunci când este ambalată permit saltelei să fie transportată cu ușurință într-o geantă sau într-un rucsac.
Intrarea largă de aer are un mecanism de blocare automată care se strânge în timpul umflării, prevenind pierderea de presiune și făcând procesul de umflare mai eficient. Forma anatomică, conică în jos și camerele de aer care se adaptează la linia corpului oferă suportul și confortul potrivite în timpul somnului și absorb eficient denivelările solului.
Este inclusă o husă pentru depozitarea și transportul zilnic facil al saltelei.
Date tehnice
Culoare: albastru
Material: nailon 20D
Dimensiuni: 186 x 55,5 x 7,5 cm
Dimensiuni când este pliată: 23 x 8 cm
Greutate: 375 g
Producător: Alpinus, Polonia
MILITARY este dealear premium al brandului Alpinus.
Alpinus este un brand outdoor european fondat în 1990 de legendarii alpiniști himalayeni Artur Hajzer, Janusz Majer și Ryszard Warecki. Bazat pe moștenirea montană și pe angajamentul față de calitatea de încredere și producția responsabilă, brandul s-a specializat de-a lungul anilor în îmbrăcăminte și echipamente durabile pentru activități outdoor. După revenirea sa pe piață, Alpinus și-a îmbinat moștenirea outdoor cu tehnologii moderne și soluții ecologice, devenind un brand ales atât de profesioniști, cât și de pasionați.
| Greutate | 375 g |
|---|---|
| Culoare/Camuflaj | Nuanțe de albastru |
| Dimensiuni în mod desfășurat | 186 x 55,5 x 7,5 cm |
| Dimensiuni în mod pliat | 23 x 8 cm |
| Husă de transport | Da |
| Material | Nailon 20D |
| Număr de persoane | 1 |
| Tip de saltea | Gonflabil |
| EAN | 5905616111483 |
| Hersteller-Code | ZJ11148 |
| Producător | Alpinus |
| EAN |