Saltea foarte confortabilă cu o pompă încorporată – este nevoie doar de un minut pentru a o umfla. Lățimea saltelei garantează un somn confortabil. Are și o pernă încorporată în saltea, deși s-ar putea ca nu tuturor să le placă fermitatea acesteia.
Saltea ușoară pentru drumeții cu dimensiuni de 198 x 68 x 6 cm, cu pompă și pernă încorporate. Fabricată din poliester 100% durabil și rezistent la abraziune și deformare.
Forma dreptunghiulară a saltelei oferă o suprafață optimă de dormit. Modelul este echipat cu o pernă cu formă ergonomică pentru a crește confortul în timpul somnului. Salteaua oferă o bună izolare împotriva frigului și a solului neuniform. Construcția utilizează camere de aer pentru a distribui uniform greutatea corporală, ceea ce contribuie la confortul de utilizare.
Pompa încorporată permite ca salteaua să fie ușor umflată cu aer fără a fi nevoie de unelte suplimentare. Salteaua are o supapă cu două căi cu un mecanism de blocare automată care se strânge în timpul umflării, prevenind pierderea de presiune și făcând procesul de umflare mai eficient.
Greutatea redusă și dimensiunile compacte atunci când este ambalat îl fac ușor de transportat și depozitat. Este inclusă o geantă de transport cu cordon.
Date tehnice
Culoare: Albastru marin
Material: 100% poliester
Dimensiuni: 198 x 68 x 6 cm
Dimensiuni când este pliat: 28 x 10 cm
Greutate: 670 g
Producător: Alpinus, Polonia
MILITARY este dealear premium al brandului Alpinus.
Alpinus este un brand outdoor european fondat în 1990 de legendarii alpiniști himalayeni Artur Hajzer, Janusz Majer și Ryszard Warecki. Bazat pe moștenirea montană și pe angajamentul față de calitatea de încredere și producția responsabilă, brandul s-a specializat de-a lungul anilor în îmbrăcăminte și echipamente durabile pentru activități outdoor. După revenirea sa pe piață, Alpinus și-a îmbinat moștenirea outdoor cu tehnologii moderne și soluții ecologice, devenind un brand ales atât de profesioniști, cât și de pasionați.
| Greutate | 940 g |
|---|---|
| Culoare/Camuflaj | Nuanțe de albastru |
| Dimensiuni în mod desfășurat | 198 x 68 x 6 cm |
| Dimensiuni în mod pliat | 28 x 10 cm |
| Husă de transport | Da |
| Material | Poliester |
| Număr de persoane | 1 |
| Tip de saltea | Gonflabil |
| EAN | 5905616111506 |
| Hersteller-Code | NP11150 |
| Producător | Alpinus |
| EAN |
Recenzii cu fotografii
Sinteză a recenziilor
Număr de recenzii: 2
-
-
L-am folosit până acum doar într-o singură călătorie și sunt mulțumit. Am ales această saltea datorită producătorului și nu am fost dezamăgit – prețul este avantajos, salteaua este confortabilă și izolează eficient de sol. Pompa integrată funcționează foarte bine.
Fără recenzii