Cort pentru 3 persoane Alpinus Velebit 3 - Verde
Un cort de turism pentru trei persoane, cu o construcție compactă și o dispunere tip iglu domoală. Două intrări și vestibuluri pe ambele părți facilitează accesul la interior și permit stivuirea confortabilă a bagajelor. Asamblarea rapidă este asigurată de un sistem intuitiv de catarame cu clichet.
210T Ripstop poliester tropă și 5000mm podea impermeabil cu fermoare durabile SBS
Pantalonii sunt cusuți din poliester Ripstop 210T, care se distinge prin rezistența sporită la rupere, importantă pentru eventualele deteriorări mecanice. Pentru finisaje au fost folosite fermoare marca SBS, apreciate pentru durabilitatea și performanța fiabilă în condiții off-road.
Cadru din fibră de sticlă, asamblare rapidă și stabilitate pe orice suprafață
Cadrul este fabricat din fibră de sticlă de 9,5 mm, iar modul în care segmentele individuale sunt îmbinate permite ca dormitorul să fie atașat cu ușurință și cortul să fie montat în siguranță chiar și pe terenuri mai puțin plane.
6 buzunare practice și un raft pentru accesorii din plasă
Interiorul are șase buzunare, concepute pentru a stoca accesorii mici. Un raft din plasă este plasat sub tavan pentru a agăța o lanternă sau pentru a păstra la îndemână obiecte ușoare.
Impermeabilizare, protecție UV și șnururi reflectorizante vizibile
Atât foaia zburătoare, cât și podeaua au un grad de impermeabilitate de 5.000 mm coloană de apă, permițând utilizarea cortului în condiții de umiditate. Materialul exterior protejează în plus împotriva radiațiilor UV. Frânghiile roșii cu inserții reflectorizante îmbunătățesc vizibilitatea după lăsarea întunericului.
Sistem de ventilație cu tensiune reglabilă pe tropice
Două deschideri generoase de ventilație situate în partea superioară a cortului promovează circulația eficientă a aerului, reducând riscul de formare a condensului în interior. Datorită cataramelor de tensionare, este posibil să ajustați cortul la condițiile predominante, ceea ce îmbunătățește ventilația și menține temperatura potrivită în interior.
Componentele kitului
- Cort Velebit 3
- cadru din fibră de sticlă
- legări cu reflectoare
- set de capace (principale + suplimentare)
- raft interior din plasă
- geantă de transport
Caracteristici principale
- construcție potrivită pentru trei persoane
- două intrări separate cu acces din ambele părți
- vestibuluri situate la fiecare intrare
- sistem de montare ușor de utilizat bazat pe cleme de prindere
- șase buzunare interne pentru accesorii mici
- raft cu plasă sub tavan pentru depozitarea obiectelor ușoare
- posibilitate de amenajare a unui dormitor separat
- materiale care demonstrează o rezistență sporită la rupere
- chingi reflectorizante pentru vizibilitate sporită după lăsarea întunericului
- elemente de cort împărțite în huse separate pentru un transport mai ușor
MILITARY este dealear premium al brandului Alpinus.
Alpinus este un brand outdoor european fondat în 1990 de legendarii alpiniști himalayeni Artur Hajzer, Janusz Majer și Ryszard Warecki. Bazat pe moștenirea montană și pe angajamentul față de calitatea de încredere și producția responsabilă, brandul s-a specializat de-a lungul anilor în îmbrăcăminte și echipamente durabile pentru activități outdoor. După revenirea sa pe piață, Alpinus și-a îmbinat moștenirea outdoor cu tehnologii moderne și soluții ecologice, devenind un brand ales atât de profesioniști, cât și de pasionați.
| Greutate | 3850 g |
|---|---|
| Dimensiuni în mod desfășurat | 205 x 180 x 105 cm |
| Dimensiuni în mod pliat | 55 x 18 cm |
| Ventilație | Orificii |
| Număr de persoane | 3 |
| Număr de dormitoare | 1 |
| Vestibul | Da |
| Material prelată | Poliester 210T |
| Număr de intrări | 2 |
| Prelată | Da |
| Construcția cortului | Tip copulă (iglu) |
| Fereastră | Nu |
| Plasă împotriva insectelor | Da |
| Cadru | Fibră de sticlă |
| Buzunare pentru depozitarea echipamentului | Da |
| Rezistența prelatei la apă | 5000 mm/m2 |
| Culoare/Camuflaj | Nuanțe de verde |
| Culoarea principală | Green |
| EAN | 5905616117706 |
| Hersteller-Code | RO11770 |
| Producător | Alpinus |
| EAN |