Cătușele din oțel sunt o alegere sigură, construcția robustă asigură siguranța. Ușor de folosit, excelente pentru profesioniști, oferă control total și satisfacție!
Cătușe cu articulație fabricate din oțel inoxidabil K-70 nichelat, călit la duritatea HRB-95 concepute pentru utilizarea de către serviciile în uniformă și agențiile de securitate.
Sunt echipate cu un mecanism dublu de blocare cu 22 de poziții de reglare. Cătușele restricționează în mod eficient mișcarea mâinilor, designul cătușelor reduce semnificativ riscul de desfacere a cătușelor.
Sunt incluse două chei.
Cătușele sunt certificate NIJ Standard - 0307.01
Date tehnice
Culoare: argintiu
Circumferința interioară maximă: 200 mm
Circumferință interioară minimă: 165 mm
Deschidere minimă: 50 mm
Lungime: 225 mm
Grosime: 20 mm (când este pliată)
Greutate: 300 g
Producător: Alcyon, Spania
| Culoarea principală | Argintiu |
|---|---|
| Material | Oțel inoxidabil |
| Tip de cătușe | pe mâini |
| Tip de cătușe | articulate |
| Greutate | 300 g |
| Lungime | 225 mm |
| Număr de chei incluse | 2 |
| Circumferință interioară minimă | 165 mm |
| Circumferință interioară maximă | 200 mm |
| EAN | 2007696508931 |
| Hersteller-Code | 5230 |
| Producător | Alcyon |
| EAN |