O saltea cu un profil de tip mumie. Reducerea suprafeței inutile și utilizarea materialelor ușoare au dus la o greutate foarte mică de numai 580 g. Modelul este fabricat din poliester și acoperit pe partea inferioară cu material TPU, care împiedică alunecarea saltelei pe sol. O grosime de 2,5 cm și o valoare R de 2,5 asigură un confort optim pentru dormit și o bună izolare de solul rece.
Pentru a umfla covorașul, pur și simplu deșurubați capacul după ce l-ați desfăcut. Buretele din interior va începe spontan să ia aer. Este nevoie doar de câteva suflări pentru a-l umfla complet. Pe de altă parte, pentru a împacheta salteaua, trebuie mai întâi să deșurubați capacul și apoi să începeți să o rulați, ceea ce face ca aerul să iasă spontan. Când este rulat, covorașul ocupă foarte puțin spațiu și încape ușor într-un rucsac.
Caracteristici principale:
- formă de tip mumie,
- dimensiuni mici atunci când este pliată,
- greutate redusă,
- fabricat din poliester ușor,
- acoperire TPU dedesubt pentru a preveni alunecarea saltelei pe sol,
- vine cu o husă, kit de reparații și două benzi elastice pentru a preveni derularea atunci când este pliat.
Date tehnice
Material: poliester
Culoare: roșu
Factor de izolare R-Valoare: 2,5
Grosime: 2,5 cm
Dimensiuni:
- lungime 181 cm,
- lățime max: 50 cm,
- lățime min: 20 cm.
Dimensiuni când este pliat: 27 x 13 cm
Greutate: 580 g
Producător: Fjord Nansen, Polonia
MILITARY este dealer premium al brandului Fjord Nansen.
Fjord Nansen este un brand european care oferă calitate de încredere și un proces de fabricație responsabil, fiind prezent pe piață din 1996 și inspirându-se din spiritul explorării polare și din figura lui Fridtjof Nansen – exploratorul norvegian care simbolizează curajul și dorința permanentă de a depăși limitele. Se specializează în crearea de echipamente turistice fiabile, precum corturi, rucsacuri, saci de dormit și termosuri, care sunt testate în cele mai exigente condiții, de la furtuni atlantice până la înghețurile siberiene. Brandul susține activ expediții de explorare, inclusiv călătoriile transatlantice solitare ale lui Aleksander Doba, combinând pasiunea pentru descoperire cu sprijinul practic pentru călători. Sloganul „Păstrează sălbăticia în inimă” reflectă filosofia sa - încurajează trăirea aproape de natură și asumarea provocărilor care depășesc cotidianul.
| Greutate | 580 g |
|---|---|
| Dimensiuni în mod desfășurat | 181 x 50 x 2,5 cm |
| Dimensiuni în mod pliat | 27 x 13 cm |
| Husă de transport | Nu |
| Material | Poliester |
| Culoare/Camuflaj | Nuanțe de roșu |
| Număr de persoane | 1 |
| EAN | 5908221347483 |
| Hersteller-Code | SS4128 |
| Producător | Fjord Nansen |
| EAN |