Topor de luptă foarte bine echilibrat și compact.
sau abonează-te pentru a primi notificări legate de disponibilitatea produsului
Toporul Cold Steel Trench Hawk FDE este o unealtă foarte durabilă, cu calități excelente de tăiere, care este ideală pentru aruncarea la țintă în scopuri recreative și pentru lucrări simple.
Este echipată cu o lamă principală și o țepușă, ceea ce ne permite să aruncăm la o țintă în două moduri. Mânerul este fabricat din oțel carbon 1055, care oferă o rezistență foarte mare la presiune și impact, ceea ce intervine atunci când aruncăm și tăiem.
Mânerul din polipropilenă are, de asemenea, o rezistență ridicată la deteriorările mecanice. Este inclusă o teacă realizată din material Secure-Ex.
Date tehnice
Oțel: Drop Forget 1055 Carbon
Mâner: polipropilenă
Lungimea lamei principale: 89 mm
Lungimea lamei: 222 mm
Lungime totală: 482,6 mm
Greutate: 822 g
Producător: Cold Steel, SUA
MILITARY este distribuitor oficial al brandului Cold Steel.
Cold Steel este un brand american specializat în fabricarea de instrumente de tăiere robuste și accesorii utilitare. Gama include cuțite de bucătărie, topoare, ascuțitoare, bâte de baseball ranforsate și teci de protecție. Produsele companiei se disting prin durabilitate, funcționalitate și măiestrie atentă. Cold Steel utilizează materiale avansate, precum oțelul laminat San Mai III® și plasticul Kraton®, cunoscut pentru rezistența sa la uzură și rupere. Brandul colaborează cu designeri experimentați precum Lynn C. Thompson și Andrew Demko.
| Lungimea totală | 482,6 mm |
|---|---|
| Greutate | 822 g |
| Lungimea muchiei de tăiere | 89 mm |
| Husă de transport | Nu |
| Oțelul lamei | 1055 |
| Mâner | Material sintetic |
| EAN | 705442017226 |
| Hersteller-Code | CS-90PTHG |
| Producător | Cold Steel |
| EAN |
Recenzii cu fotografii
Sinteză a recenziilor
Număr de recenzii: 7
-
-
Topor solid, bine făcut, teacă interesantă, dar vârful poate răni dacă nu ești atent.
-
Din păcate, nu este foarte solid.
-
Accesibil ca preț și rezistent la deteriorare.
-
Armă excelentă pentru distrugere, ieftină și foarte durabilă ca toată marca Cold Steel.
-
Cu adevărat o piesă puternică... a ajuns rapid printre preferatele mele... :)
-
Topor excelent pentru supraviețuire, îl recomand cu siguranță.
Fără recenzii