Este unul dintre cele mai bune cuțite de bucătărie cu care am avut de-a face, cu excepția celor japoneze, pe care nu le prefer. Ascuțirea este ușoară, iar cuțitul se ține bine în mână.
Seria Forge este familia Boker de cuțite de bucătărie accesibile, cu stil clasic și valoare ridicată pentru bani.
Lama lungă și lată este fabricată din oțel inoxidabil X50CrMoV15, care are proprietăți de tăiere satisfăcătoare și își păstrează ascuțimea datorită prelucrării corespunzătoare. Mânerul din plastic are o formă ergonomică care nu obosește mâna chiar și în timpul lucrului îndelungat.
Date tehnice
Oțel: X50CrMoV15
Lungimea lamei: 160 mm
Grosimea lamei: 2,5 mm
Lamă: netedă
Mâner: plastic
Lungime totală: 293 mm
Greutate: 262 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Greutate | 262 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 160 mm |
| Grosimea lamei | 2.5 mm |
| Profilul lamei | Altele |
| Tip de lamă | Netedă |
| Rezistență la tocire | Medie |
| Rezistență la coroziune | Foarte bună |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Material sintetic |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 293 mm |
| Oțelul lamei | X50CrMoV15 |
| EAN | 4045011095498 |
| Hersteller-Code | 03BO502 |
| Producător | Boker |
| EAN |