Lama are lungimea ideală pentru a tăia chiar și pâini mai mari. Dinții se descurcă bine chiar și cu pâinea proaspătă. Cuțitul este solid și comod de ținut în mână. Recomand cu siguranță.
Seria Forge este familia Boker de cuțite de bucătărie accesibile, cu stil clasic și valoare ridicată pentru bani.
Lama zimțată este fabricată din oțel inoxidabil X50CrMoV15, care are proprietăți de tăiere satisfăcătoare și își păstrează ascuțimea prin prelucrare adecvată. Mânerul din plastic are o formă ergonomică care nu obosește mâna nici în timpul lucrului îndelungat.
Date tehnice
Cap: X50CrMoV15
Lungime totală: 360 mm
Lungimea lamei: 220 mm
Grosimea lamei: 2.7 mm
Mâner: plastic
Greutate: 290 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Greutate | 290 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 220 mm |
| Grosimea lamei | 27 mm |
| Profilul lamei | Altele |
| Tip de lamă | Zimțată |
| Rezistență la tocire | Medie |
| Rezistență la coroziune | Foarte bună |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Material sintetic |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 360 mm |
| Oțelul lamei | X50CrMoV15 |
| EAN | 4045011095504 |
| Hersteller-Code | 03BO503 |
| Producător | Boker |
| EAN |