Cuțitul este bine realizat, foarte ascuțit. Se dovedește util nu doar pentru tăiat șuncă, ci și ca un cuțit de bucătărie versatil. Oțel de înaltă calitate, întărit la 56 HRC. Recomand cu siguranță.
Un cuțit modern care este un instrument fiabil și versatil în fiecare bucătărie. Lama fabricată din oțel inoxidabil german X50CrMoV15 are proprietăți de tăiere foarte bune și prezintă o lamă lungă și subțire. Acest lucru îl face ideal pentru tăierea cărnii și a peștelui.
Călirea corespunzătoare asigură o bună păstrare a ascuțirii și un proces ușor de reascuțire. Mânerul este fabricat din lemn rezistent. Are o formă ergonomică și permite o prindere sigură chiar dacă mâna este umedă sau murdară.
Date tehnice
Oțel: X50CrMoV15
Lungimea lamei: 200 mm
Grosimea lamei: 2,5 mm
Lamă: netedă
Mâner: lemn de arțar
Lungime totală: 320 mm
Greutate: 216 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Greutate | 216 g |
|---|---|
| Tip de cuțit | Cu lamă fixă |
| Stil | De bucătărie |
| Lungimea lamei | 200 mm |
| Grosimea lamei | 2,5 mm |
| Profilul lamei | Altele |
| Tip de lamă | Netedă |
| Rezistență la tocire | Medie |
| Rezistență la coroziune | Foarte bună |
| Mod de deschidere | Lamă fixă |
| Material mâner | Lemn |
| Clips pentru purtare | Nu |
| Toc inclus | Nu |
| Lungimea totală | 320 mm |
| Oțelul lamei | X50CrMoV15 |
| EAN | 4045011115912 |
| Hersteller-Code | 03BO516 |
| Producător | Boker |
| EAN |