Lyommy fagyasztva szárított étel Gluténmentes tészta bolognai módra tofuval 107 g/399 kcal
A gluténmentes tészta bolognai módra tofuval egy teljes értékű, fagyasztva szárított étel, amely könnyen elkészíthető. A fehérje és szénhidrát arányának optimalizálása elősegíti a teljes regenerálódást a legintenzívebb túrák után is. A fagyasztva szárításnak köszönhetően az étel hosszú eltarthatósággal és kis súlyával rendelkezik, így nem nehezíti meg a poggyászt.
fagyasztva szárítási folyamat
A fagyasztva szárítás egy vákuumeljárás, amely során a víz nagyon alacsony hőmérsékleten (-50 fok) kerül eltávolításra az élelmiszerekből. Az alkalmazott technológiának köszönhetően a liofilizált élelmiszer teljes értékű, kalóriatartalmú étel, amely minden szempontból kiegyensúlyozott, és megfelel a különféle extrém sportokat űzők igényeinek, például a hegymászás, a magashegyi túrázás, a vitorlázás vagy a nyári és téli túrázás. A sarkkutatók, utazók és élsportolók használják különféle expedíciók és táborok során.
Összetevők
Gluténmentes tészta 43 % (kukoricaliszt), paradicsompüré 25,5 %, tofu 11 % (szójabab, víz), vöröslencse 4,5 %, hagyma, sárgarépa, paradicsomkoncentrátum, szójatermék (szójaital, baktériumkultúrák), szárított paradicsom, gluténmentes szójaszósz (szójabab, víz, só, cukor), petrezselyemgyökér, inaktív élesztőpehely, fokhagyma, kókuszolaj, só, szárított medvehagyma, fűszerek.
Tápérték 100 g termékben
- zsír - 2,7 g, ebből telített zsírsavak - 1,1 g
- szénhidrát - 74,3 g, ebből cukor - 10 g
- rost - 8,7 g
- fehérje - 17,2 g
- só - 2,3 g
- Energiaérték: kcal/100 g -373 kcal, kJ/100 g - 1577 kJ
főbb jellemzők
- gyors és egyszerű elkészítés vízzel leöntve
- magas energiaérték
- az íz és a tápérték megőrzése a liofilizálásnak köszönhetően
- hosszú eltarthatósági idő
- kényelmes szállítás és tárolás
| Egységérték | 107 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Liofilizátum |
| Nettó súly | 107 g |
| Energiatartalom (kJ) | 1577 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 373 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 1687 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 399 kcal |
| Adagok száma csomagban | 1 |
| Fehérje | 18.4 g/100 g |
| Zsír | 2.9 g/100 g |
| Szénhidrátok | 79.5 g/100 g |
| Cukrok | 10.6 g/100 g |
| Só | 2.5 g/100 g |
| Telített zsírsav | 1.2 g/100 g |
| Étel típusa | Vegán |
| EAN | 5905280670996 |
| Márka | Lyommy |
| Expiration Date | 2031-01-01 |
| EAN |