Lyommy fagyasztva szárított étel Halva ízű zabkása datolyával és dióval 105 g/471 kcal
A halva ízű zabkása datolyával és dióval egy teljes értékű, fagyasztva szárított étel, amely könnyen elkészíthető. A fehérje és szénhidrát arányának optimalizálása elősegíti a teljes regenerálódást a legintenzívebb túrák után is. A fagyasztva szárításnak köszönhetően az étel hosszú eltarthatósággal és kis súlyával rendelkezik, így nem nehezíti meg a poggyászt.
fagyasztva szárítási folyamat
A fagyasztva szárítás egy vákuumeljárás, amely során a víz nagyon alacsony hőmérsékleten (-50 fok) kerül eltávolításra az élelmiszerekből. Az alkalmazott technológiának köszönhetően a liofilizált élelmiszer teljes értékű, kalóriatartalmú étel, amely minden szempontból kiegyensúlyozott, és megfelel a különféle extrém sportokat űzők igényeinek, például a hegymászás, a magashegyi túrázás, a vitorlázás vagy a nyári és téli túrázás. A sarkkutatók, utazók és élsportolók használják különféle expedíciók és táborok során.
Összetevők
Zabital 55% (víz, zab (10%), napraforgóolaj, só), zabpehely 18%, alma 9%, datolya 7%, szezám tahini 6%, dió 4%, datolyaszirup, alacsony zsírtartalmú kakaó, kardamom, fahéj.
Tápérték 100 g termékben
- zsír - 17 g, ebből telített zsírsavak - 2,2 g
- szénhidrát - 66,8 g, ebből cukor - 27 g
- rost - 9,1 g
- fehérje - 11,8 g
- só - 0,1 g
- Energiaérték: kcal/100 g - 449 kcal, kJ/100 g - 1881 kJ
főbb jellemzők
- gyors és egyszerű elkészítés vízzel leöntve
- magas energiatartalom
- az íz és a tápérték megőrzése a liofilizálásnak köszönhetően
- hosszú eltarthatósági idő
- kényelmes szállítás és tárolás
| Egységérték | 105 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Liofilizátum |
| Nettó súly | 105 g |
| Energiatartalom (kJ) | 1881 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 449 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 1975 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 471 kcal |
| Adagok száma csomagban | 1 |
| Fehérje | 11.8 g/100 g |
| Zsír | 17 g/100 g |
| Szénhidrátok | 66.8 g/100 g |
| Cukrok | 27 g/100 g |
| Só | 0.1 g/100 g |
| Telített zsírsav | 2.2 g/100 g |
| Étel típusa | Vegán |
| EAN | 5905514780101 |
| Márka | Lyommy |
| Expiration Date | 2031-01-01 |
| EAN |