Lyommy fagyasztva szárított étel Pesztós orzo tészta vegán csirkével 97 g/473 kcal
A pesztós orzo tészta vegán csirkével egy teljes értékű, fagyasztva szárított étel, amely könnyen elkészíthető. A fehérje és szénhidrát arányának optimalizálása elősegíti a teljes regenerálódást a legintenzívebb túrák után is. A fagyasztva szárításnak köszönhetően az étel hosszú eltarthatósággal és kis súlyával rendelkezik, így nem nehezíti meg a poggyászt.
Fagyasztva szárítás
A fagyasztva szárítás egy vákuumeljárás, amely során a víz nagyon alacsony hőmérsékleten (-50 fok) kerül eltávolításra az élelmiszerekből. Az alkalmazott technológiának köszönhetően a liofilizált élelmiszer teljes értékű, kalóriatartalmú étel, amely minden szempontból kiegyensúlyozott, és megfelel a különféle extrém sportokat űzők igényeinek, például a hegymászás, a magashegyi túrázás, a vitorlázás vagy a nyári és téli túrázás. A sarkkutatók, utazók és élsportolók használják különféle expedíciók és táborok során.
Összetevők
Főtt orzo tészta 35% (durum búzadara), cukkini, kókusztermék (kókusztej, kókuszolaj, tápiókaliszt, babfehérje, sűrítőanyag: pektinek, vegán baktériumkultúrák), vegán csirke 17% (borsó fehérje, texturált búzafehérje, repceolaj, fűszerek, keményítő (tápióka, kukorica), citrusrost, természetes aromák, szárított zöldségek, fűszerkivonatok, paprikakivonat, ecet, só), pesztó 8% (petrezselyem levél, kesudió, bazsalikom, olívaolaj, fokhagyma), inaktív élesztőpehely, kókuszolaj, citromlé, só, bors.
Tápérték 100 g termékben
- zsír - 24 g, ebből telített zsírsavak - 10 g
- szénhidrát - 44 g, ebből cukor - 6,9 g
- rost - 5,2 g
- fehérje - 25 g
- só - 2,4 g
- Energiaérték: kcal/100 g - 488 kcal, kJ/100 g - 2040 kJ
főbb jellemzők
- gyors és egyszerű elkészítés vízzel leöntve
- magas energiatartalom
- az íz és a tápérték megőrzése a liofilizálásnak köszönhetően
- hosszú eltarthatósági idő
- kényelmes szállítás és tárolás
| Egységérték | 97 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Liofilizátum |
| Nettó súly | 97 g |
| Energiatartalom (kJ) | 2040 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 488 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 1979 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 473 kcal |
| Adagok száma csomagban | 1 |
| Fehérje | 25 g/100 g |
| Zsír | 24 g/100 g |
| Szénhidrátok | 44 g/100 g |
| Cukrok | 6.9 g/100 g |
| Só | 2.4 g/100 g |
| Telített zsírsav | 10 g/100 g |
| Étel típusa | Vegán |
| EAN | 5905514780170 |
| Márka | Lyommy |
| Expiration Date | 2030-12-01 |
| EAN |