După pliere, cortul ocupă puțin spațiu, se montează ușor și intuitiv, iar interiorul este confortabil. Polița suspendată de sub tavan este un accesoriu foarte practic. Un cort ideal pentru campinguri și excursii cu cortul.
Cortul iglo pentru trei persoane este caracterizat de un vestibul spațios cu podea care oferă spațiu suplimentar de depozitare pentru echipament. Pentru o și mai bună organizare a bagajelor, există două buzunare în interiorul dormitorului și un raft practic "headliner".
Foița cortului asigură o protecție eficientă împotriva umezelii, garantând un grad de impermeabilitate de 3.000 mm coloană de apă, făcând acest model rezistent la o varietate de condiții meteorologice. Structura este susținută de un cadru simplu realizat din fibră de sticlă puternică, ceea ce se traduce prin durabilitatea și stabilitatea cortului. Asamblarea convenabilă și rapidă este asigurată de cataramele cu clichet situate în partea inferioară a tropicalului și a cortului.
Înălțimea dormitorului de 130 cm permite libera circulație în interior pentru un confort sporit. Frânghiile roșii vizibile cu elemente reflectorizante oferă siguranță și vizibilitate suplimentare după lăsarea întunericului.
Un avantaj suplimentar este că cortul este împachetat modular în mai multe huse, ceea ce permite ca greutatea bagajelor să fie distribuită în mod egal între membrii grupului. Acest lucru face transportul cortului mai ușor și mai confortabil pentru toți participanții la excursie.
Specificații tehnice
Culoare: verde
Material cort: poliester 190T Rip-stop
Material podea: nailon 70D
Rezistență la apă tropicală: 3000 mm/m2
Rezistența la apă a podelei: 5000 mm/m2
Cadru: 8,5 mm fibră de sticlă
Număr de persoane: 3
Dimensiunile dormitorului: 180 x 220 x 130 cm
Dimensiuni când este pliat: 52 x 19 cm
Greutate: 4000 g
Producător: Alpinus, Polonia
MILITARY este dealear premium al brandului Alpinus.
Alpinus este un brand outdoor european fondat în 1990 de legendarii alpiniști himalayeni Artur Hajzer, Janusz Majer și Ryszard Warecki. Bazat pe moștenirea montană și pe angajamentul față de calitatea de încredere și producția responsabilă, brandul s-a specializat de-a lungul anilor în îmbrăcăminte și echipamente durabile pentru activități outdoor. După revenirea sa pe piață, Alpinus și-a îmbinat moștenirea outdoor cu tehnologii moderne și soluții ecologice, devenind un brand ales atât de profesioniști, cât și de pasionați.
| Greutate | 4000 g |
|---|---|
| Dimensiuni în mod pliat | 52 x 19 cm |
| Ventilație | Da |
| Număr de persoane | 3 |
| Număr de dormitoare | 1 |
| Vestibul | Da |
| Material prelată | Poliester 190T |
| Material podea | Nailon 70D |
| Număr de intrări | 1 |
| Prelată | Da, cort cu un singur strat |
| Construcția cortului | Tip tunel |
| Cadru | Fibră de sticlă |
| Buzunare pentru depozitarea echipamentului | Da |
| Rezistența prelatei la apă | 3000 mm/m2 |
| Rezistența podelei la apă | 5000 mm/m2 |
| Culoare/Camuflaj | Nuanțe de verde |
| Culoarea principală | Verde |
| EAN | 5905616111100 |
| Hersteller-Code | RO11110 |
| Producător | Alpinus |
| EAN |