vagy iratkozz fel a készletről szóló értesítésre
Lyommy fagyasztva szárított étel Chili con carne 116 g/490 kcal
A chili con carne egy teljes értékű, fagyasztva szárított étel, amely könnyen elkészíthető. A fehérje és a szénhidrát jól kiegyensúlyozott aránya elősegíti a teljes erőregenerálódást a legigényesebb túrák után. A fagyasztva szárítási folyamatnak köszönhetően az étel hosszú ideig eltartható és könnyű, ami minimálisra csökkenti a poggyászt súlyát.
fagyasztva szárítási folyamat
A fagyasztva szárítás egy vákuumeljárás, amely során a víz nagyon alacsony hőmérsékleten (-50 fok) kerül eltávolításra az élelmiszerekből. Az alkalmazott technológiának köszönhetően a liofilizált élelmiszer teljes értékű, kalóriatartalmú étel, amely minden szempontból kiegyensúlyozott, és megfelel a különféle extrém sportokat űzők igényeinek, például a hegymászás, a magashegyi túrázás, a vitorlázás vagy a nyári és téli túrázás. A sarkkutatók, utazók és élsportolók használják különféle expedíciók és táborok során.
Termék összetétele
Rizs 30%, darált sertés-marhahús 22% (sertéshús 80%, marhahús 20%), darabolt paradicsom 18% (paradicsom, paradicsomlé, savszabályozó: citromsav), vörösbab 11%, paprika 9%, hagyma, kukorica 2%, paradicsomkoncentrátum, kókuszolaj, marhahúsleves-koncentrátum (só, sheavaj, kukoricakeményítő, paradicsom, hagyma, zeller, marhahúspor, karamellizált cukor, fűszerek, természetes marhahúsaroma, lestyán, fokhagyma), só, római kömény, oregánó, szárított chili 0,1%.
Tápérték 100 g termékben
- zsír - 13,2 g, ebből telített zsírsavak - 6,6 g
- szénhidrát - 52,2 g, ebből cukor - 12,7 g
- rost - 7,7 g
- fehérje - 27,5 g
- só - 3,3 g
- Energiaérték: kcal/100 g - 422 kcal, kJ/100 g - 1774 kJ
Főbb jellemzők
- gyors és egyszerű elkészítés vízzel öntve
- magas energiaérték
- az íz és a tápérték megőrzése a liofilizálásnak köszönhetően
- hosszú eltarthatósági idő
- kényelmes szállítás és tárolás
| Egységérték | 116 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Liofilizátum |
| Nettó súly | 116 g |
| Energiatartalom (kJ) | 1774 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 422 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 2058 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 490 kcal |
| Adagok száma csomagban | 1 |
| Fehérje | 27.5 g/100 g |
| Zsír | 13.2 g/100 g |
| Szénhidrátok | 52.2 g/100 g |
| Cukrok | 12.7 g/100 g |
| Só | 3.3 g/100 g |
| Telített zsírsav | 6.6 g/100 g |
| Étel típusa | Húsos |
| EAN | 5905280670965 |
| Márka | Lyommy |
| EAN |