vagy iratkozz fel a készletről szóló értesítésre
Lyommy fagyasztva szárított étel Curry csirke kókuszdióval és ananásszal 99 g/451 kcal
A curry csirke kókuszdióval és ananásszal egy teljes értékű és könnyen elkészíthető fagyasztva szárított étel. A fehérjék és szénhidrátok megfelelő arányának köszönhetően ez az étel hatékonyan segít megerősödni még a legkimerítőbb túrák után is. Az étel fagyasztva szárítási módszerrel készült, ami hosszú eltarthatóságot és könnyűséget biztosít, így csökkenti a poggyász súlyát.
fagyasztva szárítási folyamat
A fagyasztva szárítás egy vákuumeljárás, amely során a víz nagyon alacsony hőmérsékleten (-50 fok) kerül eltávolításra az élelmiszerekből. Az alkalmazott technológiának köszönhetően a liofilizált élelmiszer teljes értékű, kalóriatartalmú étel, amely minden szempontból kiegyensúlyozott, és megfelel a különféle extrém sportokat űzők igényeinek, például a hegymászás, a magashegyi túrázás, a vitorlázás vagy a nyári és téli túrázás. A sarkkutatók, utazók és élsportolók használják különféle expedíciók és táborok során.
Termék összetétele
Parboiled rizs 32%, csirkemellfilé 15%, kókuszital 15% (kókusz kivonat 75%, víz), paradicsompüré, befőtt ananász 8% (ananász, víz, cukor, savszabályozó: citromsav), hagyma, marinált bambuszrügyek (bambuszrügyek, savszabályozó: citromsav), kesudió 2,4%, napraforgómag 2%, citromfűpüré (citromfű, víz, só, ecet), kókuszolaj, só, curry fűszer 0,3% (mustármagot tartalmaz), fűszerek.
Tápérték 100 g termékben
- Zsír - 17,5 g, ebből telített zsírsavak - 9,6 g
- Szénhidrátok - 57 g, ebből cukor - 10,1 g
- Rost - 4,8 g
- Fehérje - 19,8 g
- Só - 2,2 g
- Energiaérték: kcal/100 g - 455 kcal, kJ/100 g - 1909 kJ
Főbb jellemzők
- gyors és egyszerű elkészítés vízzel leöntve
- magas energiaérték
- az íz és a tápérték megőrzése a liofilizálásnak köszönhetően
- hosszú eltarthatósági idő
- könnyű szállítás és tárolás
| Egységérték | 99 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Liofilizátum |
| Nettó súly | 99 g |
| Energiatartalom (kJ) | 1909 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 455 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 1890 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 451 kcal |
| Adagok száma csomagban | 1 |
| Fehérje | 19.8 g/100 g |
| Zsír | 17.5 g/100 g |
| Szénhidrátok | 57 g/100 g |
| Cukrok | 10.1 g/100 g |
| Só | 2.2 g/100 g |
| Telített zsírsav | 9.6 g/100 g |
| Étel típusa | Húsos |
| EAN | 5905514780033 |
| Márka | Lyommy |
| EAN |