Fantastică, binoclu foarte bun.
Binoclu Bushnell Trophy 10x42 - Green
Binoclul Bushnell Trophy are un zoom de 10x și un obiectiv cu diametrul de 42 mm. Se remarcă prin transmisie ridicată a luminii și redare fidelă a culorilor. O alegere excelentă pentru pasionații de observarea naturii. Datorită construcției solide și impermeabile, este potrivit și pentru utilizări tactice. Ocularele reglabile asigură confort în utilizarea de lungă durată.
Strat antireflex Fully Multi-Coated, sticlă BaK-4
Toate suprafețele aer-sticlă sunt acoperite cu straturi antireflex Fully Multi-Coated, reducând reflexiile nedorite și pierderile de lumină în sistemul optic, oferind o imagine clară și luminoasă. S-a utilizat sticlă optică de înaltă calitate. Prismele BaK-4 oferă luminozitate și claritate superioare față de binoclurile cu sticlă Bk-7 mai ieftină. Sistemul optic folosește sticlă ecologică fără plumb.
Umplere cu azot uscat, strat DuraGrip
Carcasa este umplută cu azot uscat și etanșată cu inele O pentru a preveni aburirea internă a lentilelor, crescând rezistența la ploaie, praf și scufundări scurte. Învelișul de cauciuc DuraGrip cu textură antiderapantă asigură o prindere sigură și protecție împotriva șocurilor bruște.
Caracteristici principale
- zoom 10x
- obiectiv de 42 mm
- sticlă BaK-4
- strat Fully Multi-Coated
- prisme în acoperiș
- înveliș de cauciuc DuraGrip
- umplut cu azot uscat
- sticlă ecologică fără plumb
- rezistență la ploaie, praf și scufundare temporară
- oculare reglabile
MILITARY este distribuitor exclusiv al brandului Bushnell
Bushnell este o legendă în lumea opticii sportive, cu o istorie care datează din 1948. De mulți ani, marca stabilește standardele în producția de binocluri, lunete, telemetre, dispozitive de vizare nocturnă și telescoape moderne, fiabile și accesibile, apreciate de vânători, trăgători, turiști și iubitori ai naturii. Calitatea și durabilitatea produselor Bushnell au fost recunoscute de numeroase premii pentru design și funcționalitate. Portofoliul companiei include, de asemenea, mărci renumite, precum Simmons, Tasco și Weaver, ceea ce permite o gamă largă de produse optice adaptate diferitelor nevoi ale utilizatorilor.
| Mărire (x) | 10 |
|---|---|
| Diametru obiectivului (mm) | 42 |
| Distanța de la ochi | 15.2 mm |
| Lentile optice | BAK-4 |
| Utilizare binoclu | Utilitate generală |
| Câmp vizual (m /100 m) | 110 m/ 1000 m |
| Pupilă de ieșire | 4,2 mm |
| Corecția dioptrică a ocularului | Da |
| Husă / etui / geantă inclusă | Etui |
| Configurație | Pentru acoperiș |
| Înveliș anti-reflexie | Fully Multi Coated (FMC) |
| Rezistența binoclului la apă | Da |
| Lungime | 140 mm |
| Greutate | 765 g |
| EAN | 029757342096 |
| Hersteller-Code | 334210 |
| Producător | Bushnell |
| EAN |