Cuțit de buzunar EDC cu cap Drop-Point, fabricat din oțel inoxidabil Sandvik 12C27 și adus la suprafață cu o ascuțire plată. Datorită tehnologiei moderne de producție, oțelul este caracterizat de o granulație extrem de fină și impurități reduse, ceea ce se traduce printr-o rezistență ridicată la ternire, fiind în același timp ușor de ascuțit.
Lama se deschide cu ajutorul unei crestături în cui, iar poziția sa în timpul utilizării este stabilizată de mecanismul Slipjoint. Designul include și o foarfecă funcțională.
Mânerul este fabricat din oțel inoxidabil cu un finisaj Stonewash pentru un aspect elegant și pentru a masca zgârieturile minore. Pentru transportul de zi cu zi, există o clemă rezistentă din oțel cu vârf în sus, care permite prinderea la buzunar sau la curea. La capătul mânerului este o gaură pentru un cablu de siguranță.
Date tehnice
Mâner: oțel inoxidabil
Oțel: Sandvik 12C27
Blocare: Slipjoint
Lungimea lamei: 67 mm
Grosimea lamei: 2.4 mm
Lungime totală: 164 mm
Greutate: 90 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Lungime în formă strânsă | 97 mm |
|---|---|
| Lungimea lamei principale | 67 mm |
| Sistem de blocare a lamei principale | Da |
| Culoarea plăcilor mânerului | Altul |
| Număr de unelte | 1 |
| Foarfece | Da |
| Oțelul lamei | 12C27 |
| Material înveliș mâner | Oțel inoxidabil |
| Greutate | 90 g |
| EAN | 4045011231292 |
| Hersteller-Code | 01BO857 |
| Producător | Boker |
| EAN |