Un cort pentru două persoane care, datorită utilizării materialelor ușoare, este o alegere bună pentru excursioniștii care doresc să mențină greutatea rucsacului la un nivel minim. Intrarea în cort este închisă cu un fermoar. Vestibulul blocabil poate fi folosit pentru a depozita bagaje sau echipamente. Interiorul cortului este echipat cu o plasă de țânțari.
Exteriorul este fabricat din poliester 185T, care se caracterizează prin greutate redusă și rezistență la decolorare. Acoperirea cu poliuretan tropical asigură o rezistență la apă de 4.000 mm/m2 coloană de apă.
Secțiunea interioară este fabricată din nailon 190T, care se caracterizează prin rezistența la deteriorări mecanice, flexibilitate și proprietăți de izolare termică. Podeaua este fabricată din poliester 190T cu un strat de poliuretan, care asigură o rezistență la apă de 7.000 mm/m2 coloană de apă. Cadrul cortului este format din tuburi din duraluminiu.
Kitul include:
- cort,
- set de cuie de oțel,
- kit de reparații,
- sac de compresie.
Specificații tehnice
Culoare: verde
Material tropic: poliester 185T
Material interior: nailon 190T
Material de bază: poliester 190T
Material cadru: duraluminiu ø 8,5 mm, ø 7,9 mm
Impermeabilitate tropicală: 4.000 mm/m2
Rezistența la apă a podelei: 7.000 mm/m2
Dimensiuni: 145 x 290 x 120 cm
Dimensiuni când este pliată: 45 cm 45 x 13 cm
Greutate: 3,6 kg
Producător: Husky, Republica Cehă
| Greutate | 3600 g |
|---|---|
| Dimensiuni în mod desfășurat | 145 x 290 x 120 cm |
| Dimensiuni în mod pliat | 45 x 13 cm |
| Ventilație | Da |
| Număr de persoane | 2 |
| Număr de dormitoare | 1 |
| Vestibul | Da |
| Material prelată | Poliester 185T |
| Material dormitor | Nailon 190T |
| Material podea | Poliester 190T |
| Număr de intrări | 1 |
| Prelată | Da |
| Construcția cortului | Tip copulă (iglu) |
| Fereastră | Da |
| Plasă împotriva insectelor | Da |
| Cadru | Duraluminiu 7001 T6 |
| Set de cuie pentru cort | Ace de oțel |
| Rezistența prelatei la apă | 4000 mm/m2 |
| Rezistența podelei la apă | 7000 mm/m2 |
| Culoare/Camuflaj | Nuanțe de verde |
| Culoarea principală | Green |
| EAN | 8592287072228 |
| Hersteller-Code | HY-1H0-7714 |
| Producător | Husky |
| EAN |