Cuțit de buzunar EDC cu lamă dreaptă din oțel inoxidabil și furcă pliabilă suplimentară. Modelul Tech Tool își va dovedi valoarea în expedițiile în aer liber și ca instrument de zi cu zi.
Lama este fabricată din oțel inoxidabil Sandvik 12C27 și întărită la o duritate de 58-60 HRC. Datorită tehnologiei adecvate de topire, oțelul conține foarte puține impurități și are o structură cu granulație foarte fină, ceea ce îl face ușor de ascuțit și dificil de tocat. Siguranța utilizatorului este asigurată de încuietoarea slipjoint.
Căptușelile mânerului cu formă ergonomică sunt realizate din laminat de sticlă-epoxid G10 sablat, rezistent la deteriorări mecanice și factori externi. Textura căptușelilor garantează o prindere sigură chiar și atunci când mâna este murdară sau umedă.
Cuțitul de buzunar poate fi deschis cu o tăietură de unghie. Purtarea convenabilă de zi cu zi este facilitată de o clemă de transport adâncă , elastică și convertibilă, care permite cuțitul de buzunar să fie prins de curea sau de marginea unui buzunar.
Date tehnice
Lungimea lamei: 71 mm
Grosimea lamei: 2,5 mm
Lungime totală: 167 mm
Oțel: Oțel inoxidabil Sandvik 12C27
Mâner: G10
Greutate: 81 g
Producător: Boker, Germania
MILITARY este distribuitor premium al brandului Boker.
Boker este o marcă germană cu o tradiție care datează din secolul al XVII-lea, recunoscută prin logo-ul său în formă de castan - „marca copacului”. Sediul său central din Solingen oferă accesorii de zi cu zi și de colecție de înaltă calitate, cum ar fi stilouri, topoare, ascuțitoare și seturi tradiționale de bărbierit - aparate de ras, perii din păr natural și boluri. Produsele Boker combină meșteșugul de precizie cu estetica clasică, bucurându-se de recunoaștere la nivel mondial.
| Lungime în formă strânsă | 96 mm |
|---|---|
| Lungimea lamei principale | 71 mm |
| Sistem de blocare a lamei principale | Da |
| Culoarea plăcilor mânerului | Negru |
| Număr de unelte | 2 |
| Oțelul lamei | 12C27 |
| Material înveliș mâner | Laminat G10 |
| Greutate | 81 g |
| EAN | 4045011246937 |
| Hersteller-Code | 01BO817 |
| Producător | Boker |
| EAN |