Lyommy 1 Készlet, Vegetáriánus élelmiszercsomag - 412 g/2046 kcal
A vegetáriánus napi élelmiszercsomag egy teljes liofilizált étkezési készlet magas energiaértékkel, melyet egész napos táplálkozásra terveztek (4 fogás a csomagban). Úgy lett kifejlesztve, hogy krízishelyzetekben, túlélési tevékenységek során vagy élelmiszer hosszú távú tárolásakor használható legyen.
A csomag teljes értékű, növényi alapú összetevőkre épülő fogásokat tartalmaz, jól kiegyensúlyozott fehérje és szénhidráttartalommal, kiegészítve tápláló reggelivel és desszerttel. Ez az összetétel biztosítja az energiamegtartást, valamint támogatja a szervezetet korlátozott friss élelmiszer- és konyhai háttér elérhetősége esetén.
Liofilizálás
A liofilizálás egy vákuumos élelmiszer-dehidratálási eljárás nagyon alacsony hőmérsékleten (-50 st. C). A speciális gyártási technológia alkalmazásának köszönhetően a liofilizált élelmiszer teljes értékű, magas kalóriás étkezés, minden szempontból teljes.
A liofilizált ételek magas szabványoknak felelnek meg különféle extrém sportok esetén, mint hegymászás, magashegyi turizmus, vitorlázás, minősített turizmus nyáron és télen egyaránt. Használják őket sarkkutatók, utazók és élsportolók különböző expedíciókon vagy táborokban.
A készlet elemei
-
Mangós és maracujás kölespuding
Összetevők: főtt köles 66%, maracuja pép 10%, mangó 8%, banán, kókuszital (75% kókusz kivonat, víz), kókuszreszelék, agávészirup.
Tápérték 100 g liofilizált termékben:
Energiaérték: 1792 kJ / 425 kcal
Zsír: 9,6 g
- amelyből telített zsírsavak: 7,5 g
Szénhidrátok: 78,6 g
- ebből cukrok: 31,8 g
Rost: 3,9 g
Fehérje: 7,9 g
Só: 0,3 g -
Paradicsomos és Gorgonzolás rizottó
Összetevők: arborio rizs 72%, paradicsompép 8%, hagyma, szárított paradicsom 5,3%, Gorgonzola sajt (ChNP) 4%, zöldségleves koncentrátum (élesztőkivonat, sárgarépa, hagyma, póréhagyma, fokhagyma, zeller, napraforgóolaj, citromlé, kukoricakeményítő, kurkuma), repceolaj, fokhagyma, só, fűszernövények, bors.
Tápérték 100 g liofilizált termékben:
Energiaérték: 2023 kJ / 481 kcal
Zsír: 15,9 g
- amelyből telített zsírsavak: 6,1 g
Szénhidrátok: 70,1 g
- ebből cukrok: 4,5 g
Rost: 4,9 g
Fehérje: 11,7 g
Só: 3 g -
Orzo tészta pestóval és vegán csirkével
Összetevők: főtt orzo tészta 35% (durum búzadara), cukkini, kókusztermék (kókusztej, kókuszzsír, tápióka liszt, borsófehérje, sűrítő anyag: pektin, vegán baktériumkultúrák), vegán csirke 17% (borsófehérje, texturált búzafehérje, repceolaj, fűszerek, keményítők (tápióka, kukorica), citrusrost, természetes aromák, szárított zöldségek, fűszerkivonatok, paprikakivonat, étkezési ecet, só), pesto 8% (petrezselyemzöld, kesudió, bazsalikom, olivaolaj, fokhagyma), inaktív élesztőpehely, kókuszolaj, citromlé, só, bors.
Tápérték 100 g liofilizált termékben:
Energiaérték: 2040 kJ / 488 kcal
Zsír: 24 g
- amelyből telített zsírsavak: 10 g
Szénhidrátok: 44 g
- ebből cukrok: 6,9 g
Rost: 5,2 g
Fehérje: 25 g
Só: 2,4 g -
Baskai sajttorta
Összetevők: krémsajt (tej, tejszín, só, tejfehérje) 59 %, tojáspép, tejszín, cukor, kukoricaliszt, vanília.
Tápérték 100 g liofilizált termékben:
Energiaérték: 2510 kJ / 603 kcal
Zsír: 43 g
- amelyből telített zsírsavak: 28 g
Szénhidrátok: 39 g
- ebből cukrok: 33 g
Rost: 0,6 g
Fehérje: 15 g
Só: 1,1 g
A teljes csomag energiaértéke 100 g esetén
- Energiaérték: 2078 kJ / 497 kcal
- Zsír: 24,4 g
- - amelyből telített zsírsavak: 12,8 g
- Szénhidrátok: 53,0 g
- - ebből cukrok: 15,9 g
- Rost: 4,0 g
- Fehérje: 15,9 g
- Só: 1,8 g
fő jellemzők
- napi élelmiszercsomag
- 4 teljes értékű vegetáriánus étkezés
- gyors és egyszerű elkészítés vízzel felöntve
- magas energiaérték
- az íz és a tápérték megőrzése a liofilizálásnak köszönhetően
- hosszú eltarthatósági idő
- kényelmes szállítás és tárolás
| Egységérték | 412 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Élelmiszeradag |
| Nettó súly | 412 g |
| Energiatartalom (kJ) | 2078 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 497 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 8560 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 2046 kcal |
| Adagok száma csomagban | 4 |
| Fehérje | 15.9 g/100 g |
| Zsír | 24.4 g/100 g |
| Szénhidrátok | 53 g/100 g |
| Cukrok | 15.9 g/100 g |
| Só | 1.8 g/100 g |
| Telített zsírsav | 12.8 g/100 g |
| Étel típusa | Vegetáriánus |
| EAN | 5905514780200 |
| Márka | Lyommy |
| EAN |