Lyommy 1 Készlet, Húsos élelmiszeradag - 408 g/1983 kcal
A napi élelmiszer fejadag hússal egy teljes liofilizált ételeket tartalmazó készlet, amely magas energiatartalommal rendelkezik, és egész napos táplálkozásra alkalmas (4 étel a csomagban). Krízishelyzetek, túlélési tevékenységek és hosszú távú élelmiszer-tárolás céljából készült.
A csomag teljes értékű húsételeket tartalmaz kiegyensúlyozott fehérje és szénhidrát tartalommal, valamint tápláló reggelit és desszertet. Ezek az elemek lehetővé teszik a megfelelő energiaszint fenntartását, és támogatják a szervezetet korlátozott friss élelmiszer- és konyhai háttér hozzáférés esetén.
Liofilizálás
A liofilizálás jelentése vákuumos dehidratáció rendkívül alacsony hőmérsékleten (-50 st. C). A modern gyártási technológiának köszönhetően a liofilizált élelmiszer teljesértékű, magas kalóriatartalmú ételt jelent minden szempontból.
A liofilizált ételek magas követelményeknek felelnek meg különböző extrém sportok űzése során, mint a hegymászás, magashegyi túrázás, vitorlázás vagy mind nyári, mind téli minősített túrázás. Sarki felfedezők, utazók és sportolók használják különböző expedíciók és táborok során.
a készlet elemei
-
Zabkása halvával, datolyával és dióval
Összetevők: zabital 55% (víz, zab (10%), napraforgóolaj, só), zabpehely 18%, alma 9%, datolya 7%, tahini (szezámpaszta) 6%, dió 4%, datolyaszirup, csökkentett zsírtartalmú kakaó, kardamom, fahéj.
Tápérték 100 g fagyasztva szárított termékben:
Energia: 1881 kJ / 449 kcal
Zsír: 17,0 g
- ebből telített zsírsavak: 2,2 g
Szénhidrát: 66,8 g
- ebből cukrok: 27 g
Rost: 9,1 g
Fehérje: 11,8 g
Só: 0,1 g
-
Görög muszaka
Összetevők: főtt burgonya 29%, darált sertéshús 20%, padlizsán 19%, darabolt paradicsom (paradicsom, paradicsomlé, savanyúságot szabályozó anyag: citromsav), tej, hagyma, Parmigiano Reggiano sajt (OEM), kukoricaliszt, kókuszolaj, fokhagyma, só, fűszernövények, fűszerek, bors.
Tápérték 100 g fagyasztva szárított termékben:
Energia: 2005 kJ / 480 kcal
Zsír: 26 g
- ebből telített zsírsavak: 13,5 g
Szénhidrát: 40 g
- ebből cukrok: 11,1 g
Rost: 6,1 g
Fehérje: 25 g
Só: 2,4 g
-
Csirke curry kókuszos jelleggel és ananásszal
Összetevők: parboiled rizs 32%, csirkemellfilé 15%, kókuszital 15% (kókuszkivonat 75%, víz), paradicsompép, ananász szirupban 8% (ananász, víz, cukor, savanyúságot szabályozó anyag: citromsav), hagyma, pácolt bambuszrügy (bambuszrügy, savanyúságot szabályozó anyag: citromsav), kesudió 2,4%, napraforgómag 2%, citromfű paszta (citromfű, víz, só, ecet), kókuszolaj, só, curry fűszer 0,3% (mustárt tartalmaz), fűszerek.
Tápérték 100 g fagyasztva szárított termékben:
Energia: 1909 kJ / 455 kcal
Zsír: 17,5 g
- ebből telített zsírsavak: 9,6 g
Szénhidrát: 57 g
- ebből cukrok: 10,1 g
Rost: 4,8 g
Fehérje: 19,8 g
Só: 2,2 g
-
Baszk sajttorta
Összetevők: krémsajt (tej, tejszín, só, tejfehérjék) 59%, tojásmassza, tejszín, cukor, kukoricaliszt, vanília.
Tápérték 100 g fagyasztva szárított termékben:
Energia: 2510 kJ / 603 kcal
Zsír: 43 g
- ebből telített zsírsavak 28 g
Szénhidrát: 39 g
- ebből cukrok: 33 g
Rost: 0,6 g
Fehérje: 15 g
Só: 1,1 g
a teljes csomag energiatartalma 100 g-onként
- Energiatartalom: 2034 kJ / 486 kcal
- Zsír: 22,4 g
- - ebből telített zsírsavak: 12,4 g
- Szénhidrátok: 41,6 g
- - ebből cukrok: 12,7 g
- Rost: 4,0 g
- Fehérje: 19,3 g
- Só: 1,5 g
a legfontosabb jellemzők
- napi élelmiszer fejadag
- 4 teljes értékű étkezés
- gyors és egyszerű elkészítés víz hozzáadásával
- magas energiatartalom
- az íz és tápérték megőrzése a liofilizálás által
- hosszú eltarthatósági idő
- szállítási és tárolási kényelem
| Egységérték | 408 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Élelmiszeradag |
| Nettó súly | 408 g |
| Energiatartalom (kJ) | 2034 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 486 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 8295 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 1983 kcal |
| Adagok száma csomagban | 4 |
| Fehérje | 19.3 g/100 g |
| Zsír | 22.4 g/100 g |
| Szénhidrátok | 41.6 g/100 g |
| Cukrok | 12.7 g/100 g |
| Só | 1.5 g/100 g |
| Telített zsírsav | 12.4 g/100 g |
| Étel típusa | Húsos |
| EAN | 5905514780187 |
| Márka | Lyommy |
| EAN |