Lyommy 2 Készlet, Húsos élelmiszeradag - 379 g/2003 kcal
A napi húsalapú ételadag egy komplett fagyasztva szárított étkezéscsomagot jelent, amelyet magas energiatartalom jellemez, alkalmas egész napos étkezésként (4 féle étel a csomagban). Különösen válsághelyzetekre, túlélési tevékenységekre és hosszú távú élelmiszer-tárolásra készült.
A csomag teljes értékű húsos ételeket tartalmaz kiegyensúlyozott fehérje és szénhidráttartalommal, valamint tápláló reggelit és desszertet. Az ilyen felépítés lehetővé teszi az energia megfelelő szintjének fenntartását és támogatja a szervezetet korlátozott friss élelmiszer-hozzáférés és konyhai háttér hiánya esetén.
Fagyasztva szárítás
A fagyasztva szárítás vákuumos élelmiszer víztelenítési folyamat nagyon alacsony hőmérsékleten (-50 st. C). A modern gyártási technológiának köszönhetően a fagyasztva szárított étel teljes értékű, magas kalóriatartalmú étkezést biztosít, minden tekintetben komplett.
A fagyasztva szárított ételek magas követelményeknek felelnek meg, amelyeket különböző extrém sportok, mint például hegymászás, magashegyi turizmus, vitorlázás vagy nyári és téli minősített turizmus igényelnek. Használják sarkkutatók, utazók, élsportolók különféle expedíciók és táborok során.
a készlet elemei
-
Shakshuka chorizóval és olívabogyóval
Összetevők: tojásmassza 40% (tojás, savanyúságot szabályozó anyag: citromsav), paradicsompép 32%, chorizo 8% (sertéshús, csípős pirospaprika por, só, fokhagyma), paprika, hagyma, fekete olívabogyó 4% (fekete olívabogyó, víz, só, stabilizátor: vas-glükonát), petrezselyem, fűszerek, só, bors.
Tápérték 100 g fagyasztva szárított termékben:
Energia: 2210 kJ / 531 kcal
Zsír: 36 g
- ebből telített zsírsavak 12,5 g
Szénhidrát: 21,4 g
- ebből cukrok: 9,5 g
Rost: 6 g
Fehérje: 33,5 g
Só: 4,1 g
-
Farfalle tészta lazaccal
Összetevők: farfalle tészta 27% (durumbúza dara), cukkini 23%, tejszín, füstölt lazac 9,4%, paprika, paradicsompép, pácolt kapribogyó (kapribogyó, só, ecet), hagyma, kapor, fokhagyma, kókuszolaj, só, citromlé, bors.
Tápérték 100 g fagyasztva szárított termékben:
Energia: 2430 kJ / 582 kcal
Zsír: 33,6 g
- ebből telített zsírsavak: 19,9 g
Szénhidrát: 48 g
- ebből cukrok: 4,9 g
Rost: 4,9 g
Fehérje: 19,7 g
Só: 3,9 g
-
Chili con carne
Összetevők: rizs 30%, darált sertés- és marhahús 22% (sertés 80%, marha 20%), darabolt paradicsom 18% (paradicsom, paradicsomlé, savanyúságot szabályozó anyag: citromsav), vörösbab 11%, paprika 9%, hagyma, kukorica 2%, paradicsompüré, kókuszolaj, marhahúsleves-koncentrátum (só, shea zsír, kukoricakeményítő, paradicsom, hagyma, zeller, marhahúspor, karamellizált cukor, fűszerek, természetes marhahús aroma, lestyán, fokhagyma), só, római kömény, oregánó, szárított chili 0,1%.
Tápérték 100 g fagyasztva szárított termékben:
Energia: 1774 kJ / 422 kcal
Zsír: 13,2 g
- ebből telített zsírsavak: 6,6 g
Szénhidrát: 52,2 g
- ebből cukrok: 12,7 g
Rost: 7,7 g
Fehérje: 27,5 g
Só: 3,3 g
-
Baszk sajttorta
Összetevők: krémsajt (tej, tejszín, só, tejfehérjék) 59%, tojásmassza, tejszín, cukor, kukoricaliszt, vanília.
Tápérték 100 g fagyasztva szárított termékben:
Energia: 2510 kJ / 603 kcal
Zsír: 43 g
- ebből telített zsírsavak 28 g
Szénhidrát: 39 g
- ebből cukrok: 33 g
Rost: 0,6 g
Fehérje: 15 g
Só: 1,1 g
a teljes csomag energiatartalma 100 g-onként
- Energiaérték: 2212 kJ / 528 kcal
- Zsír: 24,7 g
- - ebből telített zsírsavak: 14,1 g
- Szénhidrát: 41,3 g
- - ebből cukrok: 12 g
- Rost: 4,8 g
- Fehérje: 22,2 g
- Só: 1,4 g
főbb jellemzők
- napi ételadag
- 4 teljes értékű étkezés
- gyors és egyszerű elkészítés víz hozzáadása után
- magas energiatartalom
- az íz és tápértékek megőrzése fagyasztva szárítással
- hosszú eltarthatóság
- könnyű szállítás és tárolás
| Egységérték | 379 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Élelmiszeradag |
| Nettó súly | 379 g |
| Energiatartalom (kJ) | 2212 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 528 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 8385 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 2003 kcal |
| Adagok száma csomagban | 4 |
| Fehérje | 22.2 g/100 g |
| Zsír | 24.7 g/100 g |
| Szénhidrátok | 41.3 g/100 g |
| Cukrok | 12 g/100 g |
| Só | 1.4 g/100 g |
| Telített zsírsav | 14.1 g/100 g |
| Étel típusa | Húsos |
| EAN | 5905514780194 |
| Márka | Lyommy |
| EAN |