vagy iratkozz fel a készletről szóló értesítésre
Sky-Watcher BKMAK 127 SP teleszkóp
Teleszkóp MAK 127 SP, amely Maksutov-Cassegrain optikával van felszerelve, amelyet kiváló élességéről és kromatikus aberrációmentességéről ismernek. Egy meniszkusz korrekciós lencséből, egy főtükörből és egy másodlagos tükörből áll, amelyek a meniszkusz belső oldalán vannak elhelyezve. Ez a konstrukció városi környezetben is jól működik, ahol a megvilágított égbolton nehéz gyengébb ködobjekteket látni. A teleszkópot egy 1,25 hüvelykes okulár kihúzóval, azonos méretű szögletes fejjel és két okulárral szerelték fel.
A Maksutov optikai rendszer magas képélességet, nagyon jó kontrasztosságot és minimális kromatikus aberrációt biztosít, ami értékes eszközzé teszi a teleszkópot mind kezdő, mind haladó éjszakai csillagászat iránt érdeklődők számára.
Fejlett Maksutov-Cassegrain optikai rendszer
A teleszkóp szíve a zárt Maksutov-Cassegrain optikai rendszer, amely koronaüvegből készült gömb alakú meniszkusz korrektorot, egy főtükröt és a meniszkusz belső oldalán található másodlagos tükröt használ. Ez a megoldás hatékonyan csökkenti a komát, az asztigmatizmust és a kromatikus aberrációt, garantálva a kivételes élességet és élességet.
Az alkalmazott sokrétegű tükröződésmentes bevonatok javítják a fényáteresztést és növelik a látott kép kontrasztját. A 127 mm-es apertúrának köszönhetően a teleszkóp körülbelül 235-ször több fényt gyűjt, mint az emberi szem, ami lehetővé teszi a körülbelül 12 magnitudó objektumok megfigyelését. Az optikai felbontás lehetővé teszi az egymástól körülbelül 1,1 szögmásodperc távolságra lévő csillagok megkülönböztetését.
Lehetőség az állványra szerelésre, kompakt méretek
A BKMAK 127 SP modell kompakt felépítésű, amely megkönnyíti a szállítást és tárolást. A körülbelül 3,4–3,5 kg-os tömeg lehetővé teszi a kényelmes használatot mind az erkélyeken, mind a terepen. A konstrukció lehetővé teszi a tubus felszerelését fényképezőgép állványokra vagy AZ4 és EQ3-2 osztályú csillagászati tartókra.
A f/11.8 fényerő miatt a teleszkóp kitűnő a Hold, a Szaturnusz, a Jupiter és a Mars megfigyelésére. A hosszú fókusztávolság lehetővé teszi nagy nagyítások elérését anélkül, hogy nagyon rövid okulárokat kellene használni.
legfontosabb jellemzők
- Maksutov-Cassegrain optikai rendszer
- 127 mm-es apertúra
- 1500 mm-es fókusztávolság
- f/11.8 fényerő
- nagy élesség és kontraszt a képen
- kompakt és mobil felépítés
- körülbelül 3,5 kg-os tömeg
- 1,25 hüvelykes okulár kihúzó
- nagy nagyítások elérésének lehetősége
- sokrétegű tükröződésmentes bevonatok
- kompatibilitás csillagászati tartókkal és fényképezőgép állványokkal
MILITARY a Sky Watcher márka prémium kereskedője.
A Sky-Watcher egy márka, amelyet 1999-ben alapítottak a tajvani Synta Technology Corporation kezdeményezésére, amely jelenleg a világ legnagyobb amatőr csillagászati berendezésgyártójaként ismert. A kínálat különböző fejlődési szintekhez igazított távcsöveket tartalmaz, az egyszerű kezdő modellektől a fejlett megoldásokig, mint az ED refraktorok, az Esprit sorozat asztrográfiai vagy Maksutov-tervek. A dobsoni távcsöveket is nagyra értékelik, beleértve a zászlóshajó modelleket, amelyek akár 16 hüvelyk átmérője is tükrözik, valamint precíz EQ8 egyenlítői tartókat, amelyeket az asztrofotózás rajongói lelkesen választanak. 2008 óta a vállalat egyedi Dobsonian Flex Tube távcsöveket fejleszt teleszkópos meghosszabbító csővel, amelyek a Sky-Watcher egyik legismertebb elemeivé váltak a hobbi csillagászat világában.
| Súly | 3,4 kg |
|---|---|
| Lencse átmérő (mm) | 127 |
| Teleszkóp típusa | Maksutow-Cassegrain |
| Fókusztávolság | 1500 mm |
| Fényerő (f/x) | f/11,8 |
| Maximális nagyítás | 191x |
| Szemüveg átmérő | 1,25" |
| Kereső készletben | Igen, optikai |
| Magnitúdó | 14 mag |
| Cserélhető szemüveg készletben | Igen |
| Tubus hossza | 330 mm |
| EAN | 5901691601918 |
| Manufacturer code | SW-3003 |
| Márka | Sky Watcher |
| EAN |