A konzervnek nagyon jó íze van – akár hidegen, akár melegen fogyasztva. Drágább, mint sok más termék, de véleményem szerint megéri többet fizetni a minőségéért és ízéért. Legjobban sötét kenyérrel és kovászos uborkával vagy katonai kétszersülttel harmonizál.
A magyar Honvédség élelmiszeradagok lengyel gyártója, az Arpol vállalat húsos konzerve, hidegen fogyasztásra szánt termék. Az eltarthatóság növelése érdekében a terméket sterilizálási eljárásnak vetették alá. A termék 300 g-os konzervben kerül forgalomba.
Kiválóan alkalmas táplálékforrásként hosszabb hegyi túrák, sátrazás és mindenféle terepi munka során.
Összetevők: 75% sertéshús karajból, víz, só, zöldségek, fűszerek, ízfokozó: E 621, aroma, füstölt aroma, sűrítőanyag: E 407a, stabilizátorok: E 508, E 451, E 450, E 452; szárított sertésfehérje, fehérbors-kivonat (aromák), antioxidáns: E 316, tartósítószer: E 250.
A terméket száraz és hűvös helyen kell tárolni, felbontás után hűtőszekrényben tárolandó és 2 napon belül elfogyasztandó.
A termék tápértéke 100 g-ban:
Energia érték: 1126 kJ/272 kcal
Zsír: 24 g; ebből telített zsírsavak: 9,6 g
Szénhidrát: <0,5 g, ebből cukrok: <0,5 g
Fehérje: 14 g
Só: 1,9 g
Nettó tömeg: 280 g
Gyártó: Arpol, Lengyelország
MILITARY AZ ARPOL MÁRKA PRÉMIUM KERESKEDŐJE.
Az ARPOL egy sokéves tapasztalattal rendelkező vállalat az élelmiszeradagok és speciális konzervek gyártásában, amelyeket a fegyveres erők, az állambiztonsági intézmények, valamint turisták, hajósok és horgászok számára kínál. A vállalat bevezette az ISO 9001:2015 és ISO 22000:2005 nemzetközi minőségirányítási rendszereket, megfelel a NATO AQAP 2110:2016 szabványoknak, és 2006 óta rendelkezik a védelmi szektorban működő szervezeteknek kiadott NCAGE 1126H kóddal. Az ARPOL márka termékei könnyű tárolhatóságukkal és egyszerű elkészítésükkel tűnnek ki minden körülmények között - a láng nélküli vegyi melegítők vagy szilárd tüzelőanyagok használata gyorsan meleg ételt biztosít, és minden szükséges elem a készletben található. A vállalat megoldásai bizonyítottak a nehéz mentési műveletekben és válsághelyzetekben, például árvizek, a haiti földrengés vagy európai tűzoltási akciók során. A kínálat modern termékeket is tartalmaz, köztük az önmelegítő Hot Can dobozt, amely praktikus megoldást jelent terepi körülmények között.
| Egységérték | 280 g |
|---|---|
| Élelmiszer típusa | Konzerv |
| Nettó súly | 280 g |
| Energiatartalom (kJ) | 1126 kJ/100 g |
| Energiatartalom (kcal) | 272 kcal/100 g |
| Termék energiatartalma (kJ) | 3126 kJ |
| Termék energiatartalma (kcal) | 761,6 kcal |
| Adagok száma csomagban | 1 |
| Fehérje | 14 g/100 g |
| Zsír | 24 g/100 g |
| Szénhidrátok | 0,5 g/100 g |
| Cukrok | 0,5 g/100 g |
| Só | 1,9 g/100 g |
| Telített zsírsav | 9,6 g/100 g |
| Étel típusa | Húsos |
| EAN | 5900779722569 |
| Manufacturer code | SCHAB ANKOR |
| Márka | ARPOL |
| Expiration Date | 2027-09-01 |
| EAN |
Értékelések fotókkal
Értékelés összefoglalása
Vélemények száma: 33
-
-
Jó konzerv, amely hosszú időre eltelít, különösen friss kenyérrel vagy katonai kétszersülttel. Nagyon kalóriadús és egész jó ízű. Ajánlom.
-
A termék akciós áron rendben van, bár vannak hibái :(. Egy darabot kaptam több „hártyával és inakkal”, ami jellemző az ilyen típusú húsokra. Az íze is meglehetősen sósnak tűnt – ez persze ízlés kérdése, de ha éhes az ember, mindent megeszik :)
-
Kiváló konzerv, különösen ajánlom kenyérrel és savanyú uborkával. Magas kalóriatartalom és nagyszerű zsír. Fogyasztható hidegen és melegen is.
-
Az étel finom és laktató. Jól fűszerezett, így az íze intenzív. Fogyasztható melegen rizzsel vagy burgonyával, illetve hidegen kenyérrel – ilyen esetben az adag két személynek is elegendő. Hosszú szavatossági ideje további előny. Ajánlom mind a terméket, mind a Militaria.pl boltot.
-
Rajongója vagyok ennek a konzerv csülöknek. Az egész családom szívesen eszi, és mindenki igazán elégedett vele. Az íze egyedülálló. Először gyakorlótéren ettem, és annyira emlékezetes volt, hogy most már rendszeresen veszem.
-
Az egyik legjobb konzerv – kiváló íz. Remekül ízlik magában, hidegen, vagy melegen, babbal és paradicsommal. Mindig gyorsan elfogyott a tányérról. Vigyázzatok a sós lével – károsíthatja az acél késeket.
-
Különlegesen jó és ízletes konzerv, mint az Arpol összes terméke. Sokkal jobb, mint a legtöbb boltban kapható. Tökéletesen alkalmas hidegen és melegen fogyasztva is.
-
Nagyon ízlett nekünk. Nem lehet összehasonlítani más, boltban kapható termékekkel. Számomra csak az Arpol konzervek jöhetnek szóba.
-
Az egyik legfinomabb húskonzerv a piacon. A hús íze karakteres és az állaga is jó. Melegen ajánlom!
-
Tökéletes utazáshoz. Sokkal finomabb, mint a hasonló konzervek, amelyeket szupermarketben lehet venni.
-
nagyon finom
-
Nagyon jó, kiváló utazáshoz. Ajánlom.
-
Finom, az ára pedig nagyon kedvező.
-
Nem kelt nagy benyomást, de rendben van.
No reviews