Könnyű és kompakt taktikai lámpa, amely ARC rögzítéssel rögzíthető sisakon és síneken. Egy LED diódával van felszerelve, amely 57 és 76 lumen közötti fényáramot, valamint IR fényt biztosít 28 m hatótávolsággal. A lámpa feje egy rugalmas íven helyezkedik el, hogy a fény beesési szöge könnyen szabályozható legyen.
A külső nyomógombos kapcsoló könnyíti meg a lámpa be- és kikapcsolását dinamikus helyzetekben, és az intenzitás szabályozását, míg a forgatható gomb megakadályozza a véletlenszerű üzemmódváltást.
A lámpa 6 üzemmóddal rendelkezik, köztük: 1 fehér fényű (High), 3 színes fényt (Red Light, Green Light) nagy távolságból nem látható módon, valamint 1 láthatatlan infravörös fényt (IR, IFF IR) kibocsátó módban. Emellett beépített IFF rendszer (Identification Friend or Foe) is található benne, amely lehetővé teszi a barát vagy ellenség gyors azonosítását.
A tartós burkolat csúszásmentes tulajdonságokkal rendelkező műanyagból készült, ami megkönnyíti a lámpa kezelését még kesztyűben is, és akár 3 méteres esések ellen is álló. A lámpa megfelel a MIL-STD-810H és IP67 szabványoknak, ami biztosítja a teljes porvédelem mellett a víz alatti védelmet 1 m mélységig, legfeljebb 30 percig. A diódát egy tartós lencse védi, amely polikarbonátból készült.
Ez a modell alkáli vagy lítium AA, illetve CR123A elemmel működtethető.
Üzemmódok / világítási idő alkáli AA elemmel:
- High / 57 lumen / 3 h 40 min,
- Kék Fény / 8 lumen / 6 h,
- Piros Fény / 9 lumen / 19 h,
- Zöld Fény / 20 lumen / 5 h,
- IR / 940 nm / 20 h.
Üzemmódok / világítási idő lítium AA elemmel:
- High / 57 lumen / 6 h,
- Kék Fény / 8 lumen / 13 h,
- Piros Fény / 9 lumen / 10 h,
- Zöld Fény / 20 lumen / 13 h,
- IR / 940 nm / 33 h.
Üzemmódok/ világítási idő CR123A elemmel:
- High / 76 lumen / 5 h,
- Kék Fény / 8 lumen / 35 h,
- Piros Fény / 9 lumen / 19 h,
- Zöld Fény / 20 lumen / 13 h,
- IR / 940 nm / 32 h.
A csomag tartalmaz egy ARC sínrögzítő rendszert, egy ARC panelt és egy sisakkal kompatibilis panelt.
Műszaki adatok
Burkolat: műanyag
Fényforrás: LED dióda
Hatótávolság: 28 m
Tápellátás: AA, CR123A
Méretek: 140 × 22 × 46 mm
Súly: 72 g
Gyártó: Streamlight, USA
MILITARY a Streamlight márka forgalmazója.
A Streamlight egy amerikai specializált hordozható világításgyártó, amely 1973 óta van piacon. A márka a zseblámpák tervezésére fókuszál egyenruhás szolgálatok, mentőszolgálatok és ipar számára. Minden modellt szoros együttműködésben fejlesztenek a végfelhasználókkal, ami gyakorlati megoldásokat és magas funkcionalitást eredményez a területen. Innovatív megközelítésének köszönhetően a vállalat több mint 150 szabadalommal és több mint 100 bejegyzett védjegytel büszkélkedhet. A márka történetének egyik áttörő pillanata egy 1 millió kandála kereső zseblámpa fejlesztése volt, amely eredetileg az Apollo programhoz készült, NASA technológián alapult. A Streamlight kínálata között m.in többek között taktikai TLR zseblámpák lézerirányzékkal, belső biztonságban ATEX-kompatibilis modellek, hosszú hatótávolságú reflektorok, valamint megbízható sisak- és fejfedőtervezések találhatók. A márka termékeit világszerte megbíznak tűzoltók, katonák és rendőrök.
| Maximális fénysugár | 76 Lumen |
|---|---|
| Fénysugár | Széles |
| Világítási módok | Igen |
| Üzemidő maximális üzemmódban | 5 óra |
| Üzemidő magas üzemmódban | 6 óra |
| Üzemidő a leggyengébb módban | 33 óra |
| Áramellátás típusa | Cserélhető akkumulátor + elem |
| Akkumulátor/elem típusa | 1x CR123A |
| Akkumulátor készletben | Igen |
| Burkolat anyaga | műanyag |
| Mágnes | Nem |
| Fényszín | Fehér, Piros, Zöld |
| Powerbank | Nem |
| Vízállósági fokozat | IP 67 |
| Klipsz készletben | Igen |
| Fejpánt | Nem |
| Tok készletben | Nem |
| Hosszúság | 140 mm |
| Átmérő | 22 mm |
| Súly | 72 g |
| EAN | 080926143012 |
| Manufacturer code | 14301 |
| Márka | Streamlight |
| EAN |