Sky Watcher távcső, amely achromatikus refraktorral felszerelt, kétkomponensű objektívvel, 102 mm átmérővel és 1000 mm fókusztávolsággal. Az eszköz világos és tiszta képet biztosít, ami ideális bolygók és a Hold megfigyeléséhez. A teleszkóp lehetővé teszi számos csillaghalmaz felfedezését, valamint a fényesebb ködök és galaxisok megtekintését is.
Alumínium állványra és EQ3-2 paralaktikus szerelékkel mikro mozgásokkal felszerelve, amely stabilitásáról ismert, és asztrofotózást tesz lehetővé. A fejre szerelési lyukak kerültek, amelyek bármilyen típusú hajtás, így a GoTo SynScan csatlakoztatását is lehetővé teszik. Az alkalmazott szerelés lehetővé teszi a szabványos Dovetail sínnel rendelkező távcsövek rögzítését Vixena szabvány szerint.
Az optikai rendszer egy klasszikus Fraunhofer kettős-kombinációként lett építve, és tükröződésgátló bevonatokkal van ellátva. A mérsékelt lencse sebessége f/9,8 garantálja a kitűnő, egyenletes élességet a látómező teljes területén. A csillagtartomány 13,8 magnitudo, a fénygyűjtő képesség (a csupasz szemhez viszonyítva) 204, ami távoli és tiszta megfigyeléseket tesz lehetővé.
A BK 1021 EQ3-2 modell 2"-es fogaskerekes Rack & Pinion okulár kihúzó (fogaskerekes meghajtású) rendszert tartalmaz. Az okulár testén Sky-Watcher kereső szabványos rögzítése található.
A készlet tartalmazza:
- okulárok: 1,25" - Super 25, Super 10,
- 6x30 kereső,
- 2" 90st. szögletes végdarab 1,25 redukcióval
Technikai adatok
Objektív átmérője: 102 mm
A távcső optikai rendszere: refraktor
Az objektív fókusztávolsága: 1000 mm
Lencse sebesség: 9,8
Kereső: optikai 6x30
Szerelés típusa: paralaktikus
Állvány: alumínium LT1
Legnagyobb hasznos nagyítás: 204
Legkisebb hasznos nagyítás: 15
Csillagtartomány: 12,6 mag
Fénygyűjtő képesség (a csupasz szemhez viszonyítva): 212
Cső hossza: 1040 mm
Okulárok fókusztávolsága: 25 mm/40x , 10 mm/100x
Maximális felbontóképesség: 1,37 ″
Okulár kihúzó: fogaskerekes
Kihúzó átmérője: 2" 1,25 redukcióval
Cső súlya: 3,7 kg
Gyártó: Sky-Watcher (Synta), Tajvan
MILITARY a Sky Watcher márka prémium kereskedője.
A Sky-Watcher egy márka, amelyet 1999-ben alapítottak a tajvani Synta Technology Corporation kezdeményezésére, amely jelenleg a világ legnagyobb amatőr csillagászati berendezésgyártójaként ismert. A kínálat különböző fejlődési szintekhez igazított távcsöveket tartalmaz, az egyszerű kezdő modellektől a fejlett megoldásokig, mint az ED refraktorok, az Esprit sorozat asztrográfiai vagy Maksutov-tervek. A dobsoni távcsöveket is nagyra értékelik, beleértve a zászlóshajó modelleket, amelyek akár 16 hüvelyk átmérője is tükrözik, valamint precíz EQ8 egyenlítői tartókat, amelyeket az asztrofotózás rajongói lelkesen választanak. 2008 óta a vállalat egyedi Dobsonian Flex Tube távcsöveket fejleszt teleszkópos meghosszabbító csővel, amelyek a Sky-Watcher egyik legismertebb elemeivé váltak a hobbi csillagászat világában.
| Súly | 11 kg |
|---|---|
| Lencse átmérő (mm) | 102 |
| Teleszkóp típusa | Refraktor |
| Fókusztávolság | 1000 mm |
| Fényerő (f/x) | f/9,8 |
| Maximális nagyítás | 204x |
| Gyakorlati nagyítástartomány | 15-204 x |
| Rögzítés teleszkóphoz | EQ parallaktikus |
| Kereső készletben | Igen, optikai |
| Magnitúdó | 12,6 mag |
| Cserélhető szemüveg készletben | Igen |
| Állvány anyaga | alumínium |
| Tubus hossza | 1040 mm |
| EAN | 5901691600065 |
| Manufacturer code | SW-2206 |
| Márka | Sky Watcher |
| EAN |