Kedves kis eszköz apróbb faragómunkákhoz, mint például evőeszközök vagy csónakok készítése gyerekeknek. Csak az él élezése és egy megfelelő tok beszerzése szükséges. Ajánlom.
vagy iratkozz fel a készletről szóló értesítésre
Klasszikus megjelenésű zsebkés, amelyet fa megmunkálásra terveztek, ezért 6 speciális szerszámmal (detail blade, straight gouge, hook blade, v-scorp blade, gouge scorp blade, chisel blade) rendelkezik. Ezek 65Mn szénacélból készültek fekete védőbevonattal. A pengék és vésők egyaránt egyenesek és íveltek, így a felhasználó könnyedén kiválaszthatja az adott munkához megfelelő eszközt.
A nyitást körömbevágások könnyítik meg. A markolat tartós műanyagból készült, és nikkel bevonatú végdarabokkal van ellátva. A penge reteszelése a klasszikus slip-joint rugó típusú.
Technikai adatok
Acél: 65Mn
Markolat: műanyag
Reteszelés: slip-joint
Eszközök száma: 6
Teljes hossz: 153 mm
Súly: 113 g
Gyártó: Schrade, USA
| Hosszúság összecsukva | 110 mm |
|---|---|
| Pengehossz | 3.8 mm |
| Pengezár | Igen |
| Fogantyúborítás színe | Egyéb |
| Eszközök száma | 6 n/a |
| Dugóhúzó | Nem |
| Olló | Nem |
| Tok készletben | Nem |
| Körömreszelő | Nem |
| Penge acél | 65Mn |
| Markolat burkoló anyaga | Anyag |
| Fafűrész | Nem |
| Súly | 113 g |
| EAN | 044356228473 |
| Manufacturer code | 24OT |
| Márka | Schrade |
| EAN |
Értékelések fotókkal
Értékelés összefoglalása
Vélemények száma: 17
-
-
Praktikus, kézreálló és masszív kis eszköz.
-
Kis élezést igényel. Ez nem hagyományos véső, de apróbb munkákhoz puha fában jól beválhat.
-
A bicska kényelmes, de a hosszabb szerszámok erős nyomás alatt kissé meghajlanak (azután a rugalmasságuknak köszönhetően visszatérnek eredeti formájukba).
-
Az elemek nem túl élesek, a hosszabb részek könnyen meghajlanak és néha összecsukódnak nagyobb erő kifejtésénél. Remek játék, segít ellazulni. Ebben az árban sok funkciót kap egy eszközben, ezért szerintem jó vétel.
-
Magas minőség és masszív kialakítás.
-
Masszív szerkezet és ésszerű szerszámválaszték. Érdemes az első használat előtt jól megélezni a késeket, mert a gyári élesség nem a legjobb. Nem helyettesíti a hagyományos vésőket, de ezzel a készlettel is sok mindent el lehet végezni.
-
Jó kis kés kisebb faragómunkákhoz.
-
Még nem használtam, de méret szempontjából minden rendben van. Az egyik eszköz kicsit nehezebben nyitható, de elfogadható. Lehetne viszont élesebb.
-
Nagyon jól elkészített és összeillesztett. Azt hittem, hogy egy kicsit nagyobb lesz, de a méret megfelelő. Jó vágáskontrollt biztosít. Az én példányom gyári élessége nagyon jó volt. Szórakozásra vettem, illetve hogy mindig legyen a hátizsákomban.
-
Tökéletes finom, precíziós munkákhoz – igazán kiváló.
-
A bicska jól teljesít terepen, könnyű megélezni, és kényelmesen tartható kézben. Az első használat előtt azonban érdemes jól megélezni és beolajozni (a 65Mn acél mangántartalmú kínai acél), valamint beszerezni néhány kiegészítőt: tokot, zsebélezőt és egy nagyobb kést az előgyaluláshoz. Az egyenes penge inkább precíziós műveletekhez való.
-
Néhány hét intenzív használat után a fő penge érezhetően laza lett. Az élesség megfelelő, az egész kompakt.
-
Lenyűgöző, jól használható fán történő munkákhoz. Kényelmes a használata. Maximális 5 csillag!
-
Nagyon jó eszköz fa megmunkálásához. Gond nélkül kifaraghatunk vele kanalat vagy bögrét. Ha külön-külön vásárolnánk meg ezeket az eszközöket, sok helyet foglalnának és több száz zlotyba kerülnének, de itt minden egy svájci bicskában van.
No reviews