Nagyon jó felszerelés azoknak, akik nemcsak az eget szeretnék megfigyelni. Egyszerű összeszerelés és kényelmes használat. Az optikai minőség nagyon jó. Ebben az árban megéri. Ajánlom.
vagy iratkozz fel a készletről szóló értesítésre
Univerzális csillagászati teleszkóp, amelyet otthoni használatra terveztek. Nagy optikai képességekkel rendelkezik és könnyen kezelhető. Kezdőknek és haladó megfigyelőknek is ajánlott.
Az eszközt magas minőségű, Multi-Coated bevonattal ellátott lencsékkel szerelték fel. A objektív átmérője 80 mm, a fókusztávolság 400 mm. Kiváló kontrasztjának köszönhetően lehetővé teszi a Hold felszínének domborzatának tanulmányozását, a Jupiter természetes holdjainak megfigyelését vagy a Vénusz változó fázisainak követését.
A teleszkóp tubusa egy masszív állványra van szerelve, amelyet precíziós mozgásgombokkal láttak el. Ennek köszönhetően a tárgyak célzása és követése egyszerű és kényelmes. Ebben a célzótávcső is segít.
A modell univerzális Dovetail sínnel rendelkezik. Minden alkatrésze kompatibilis a professzionális szabványokkal, ami lehetővé teszi a készlet fokozatos bővítését további kiegészítőkkel.
A teleszkóphoz csillagtérképeket, számítógépes programokat, gyakorlati útmutatókat, dokumentumfilmet DVD formátumban, valamint egy gazdagon illusztrált "Csillagösvényen" című könyvet kapunk, amelyet a kezdő csillagkedvelők számára írtak.
Technikai adatok
Átmérő: 80 mm
Fókusztávolság: 400 mm
Max. elméleti nagyítás: 133 x
Fényerő: f/5
Célzótávcső: 5 x 24 mm
Felbontási képesség: 1,45"
Csillagmagnitúdó hatótáv (magnitúdó): 11,52 mag
Okulárkihúzó: 1,25"
Optikai rendszer: refraktor (lencsés teleszkóp)
Rögzítés típusa: paralaktikus
Okulárok: Kellner K 25 mm, Kellner K 6 mm
Barlow lencse: Barlow 2 x
Ajánlott megfigyelésre: Hold és kráterei, Mars, Vénusz, Jupiter holdakkal, csillagképek
Tubus hossza: 130 cm
Súly: 6300 g
Gyártó: Opticon
| Súly | 6300 g |
|---|---|
| Lencse átmérő (mm) | 80 |
| Teleszkóp típusa | Refraktor |
| Fókusztávolság | 400 mm |
| Fényerő (f/x) | f/5 |
| Maximális nagyítás | 133x |
| Rögzítés teleszkóphoz | EQ parallaktikus |
| Magnitúdó | 11,52 mag |
| Cserélhető szemüveg készletben | Igen |
| Tubus hossza | 130 mm |
| EAN | 5902543852182 |
| Manufacturer code | OPT-37-001434 |
| Márka | Opticon |
| EAN |
Értékelések fotókkal
Értékelés összefoglalása
Vélemények száma: 3
-
-
Nagyon jó felszerelés megfizethető áron azok számára, akik szeretnék elkezdeni az égbolt megfigyelését. Könnyen összeszerelhető és használható. A optika magas szintű. Ajánlom.
-
Kiváló távcső kezdő csillagászat iránt érdeklődőknek. Meg lehet vele figyelni a csillagokat, a Holdat és a természetet. Az élesség beállításánál apró játékot tapasztalni, de ebben az árszegmensben ez normális. Ajánlom ezt a vásárlást.
No reviews