A lámpa jól működik. Azért választottam ezt, mert számomra fontos funkciókkal rendelkezik: USB-n keresztüli töltés cserélhető elemek vagy akkumulátorok helyett, fröccsenésállóság, nagyon könnyű, a fejre tehető zsinór is könnyű és egyszerűen állítható (nem szeretem a klasszikus csatolós pántokat, amik hajlamosak elcsavarodni és megnehezítik a használatot). Emellett a kezelése is nagyon egyszerű – nincsenek bonyolult módok, amelyek bonyolult kattintási sorrenddel indíthatók, amit nagyon értékelek. A lámpa alapvető funkciókat kínál, beleértve az SOS módot, és minden üzemmód könnyen, intuitív módon váltható, így még hosszabb kihagyás után is könnyen megtalálhatók. A hátrányok között említeném, hogy nem világít kiemelkedően erősen, de szerintem a fényerő megfelelő – más elérhető fejlámpákhoz hasonló, tehát nem tér el az átlagostól. Jó lenne a teljes vízállóság is, például vízbe esés esetére, de úgy gondolom, az IP66-os besorolás a legtöbb esetben elegendő lesz.
Fejlámpa LED diódákkal felszerelve, maximum 360 lumen fényerővel és akár 58 m hatótávolsággal, valamint két vörös fényt kibocsátó dióda. A lámpa alacsony súlya, mindössze 44 g, jellemzi.
Négy teljesítménymód lehetővé teszi a világítás intenzitásának alkalmazkodását a terep különböző viszonyaihoz. Továbbá a lámpa jelzési módba és vörös fény módba van felszerelve, amely többek között a szemek sötéthez való alkalmazkodására szolgál. A por, por és vízsugarak elleni védelemről az IP66 védelmi osztály gondoskodik. Az erős burkolatanyag garantálja az akár 1 méteres magasságból való leesés elleni védelmet.
A könnyű, fényvisszaverő bevonattal ellátott rögzítőszíj nemcsak a hosszú távú futás vagy éjszakai túrázás során nyújt kényelmet, hanem jelentősen növeli a felhasználó biztonságát sötétedés után.
A tápegység egy 500 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor. Az akkumulátor töltését a beépített USB-C port és a készlethez mellékelt kábel biztosítja. Kiegészítésként a lámpa rendelkezik egy töltöttségjelzővel, amely lehetővé teszi az akkumulátor töltöttségi szintjének ellenőrzését.
A Lockout Mode mód megakadályozza a készülék véletlen aktiválását a hátizsákban való szállítás közben.
Teljesítmény, hatótávolság és üzemidő a kiválasztott fő üzemmódokban:
- High - 360 lumen / 58 m / 2 h,
- Mid - 170 lumen / 39 m / 3,5 h,
- Low - 60 lumen /24 m / 8 h,
- Ultralow - 6 lumen / 6 m / 37 h,
- SOS - 360 lumen / - / -,
- Helymeghatározás - 360 lumen / - / -.
Teljesítmény, hatótávolság és üzemidő a vörös fény kiválasztott üzemmódjaiban:
- Állandó - 5 lumen / 4,5 m / 26 h,
- Lassú villogás - 10 lumen / - / -.
A készlet tartalma:
- Nitecore NU21 Yellow fejlámpa,
- fejpánt,
- USB-C kábel.
Technikai adatok
Szín: Yellow
Fényforrás: LED dióda
Tápellátás: beépített Li-Ion akkumulátor, 500 mAh
Világítási idő: 38 h (Ultralow módban)
Burkolat: polikarbonát
Vízállóság: IP66 szabvány
Méret: 60,1 x 33 x 25,5 mm
Súly: 44 g
Gyártó: Nitecore, PRC
MILITARY a Nitecore márka prémium kereskedője.
A Nitecore a fejlett világítási szegmens egyik globális vezetője, zseblámpákat, fényszórókat, töltőket, valamint EDC és kültéri kiegészítőket kínál. A márka termékei több mint 100 országban jelen vannak, és az egyenruhás szolgálatok, a hadsereg, vadászok, búvárok, tengerészek és túlélők használják. A Nitecore évek óta állít fel iparági standardot intelligens energiarendszerek, fejlett hűtés és elektronikus vezérlések bevezetésével. A széles körű kínálat magas paraméterekkel és megnövelt terep- és mechanikai ellenállással rendelkező berendezéseket foglal magában.
| Maximális fénysugár | 360 Lumen |
|---|---|
| Fénysugár | Széles |
| Világítási módok | Igen |
| Üzemidő maximális üzemmódban | 2 óra |
| Üzemidő magas üzemmódban | 3,5 óra |
| Üzemidő a leggyengébb módban | 37 óra |
| Áramellátás típusa | Beépített akkumulátor |
| Akkumulátor/elem típusa | 1x Li-Ion |
| Akkumulátor készletben | Igen |
| Burkolat anyaga | műanyag |
| Mágnes | Nem |
| Fényszín | Fehér, Piros |
| Powerbank | Nem |
| Vízállósági fokozat | IP 66 |
| Klipsz készletben | Nem |
| Fejpánt | Igen |
| Tok készletben | Nem |
| Hosszúság | 60,1 mm |
| Átmérő | 33 mm |
| Súly | 44 g |
| EAN | 6952506407798 |
| Manufacturer code | LAT/NITECORE NU21 YELLOW |
| Márka | Nitecore |
| EAN |
Értékelések fotókkal
Értékelés összefoglalása
Vélemények száma: 2
-
-
A zseblámpa nagyon könnyűnek és törékenynek tűnik, de ez megtévesztő – valójában strapabíró és jól megtervezett. Viselése közben szinte észrevehetetlen, könnyen el lehet felejteni, hogy a fejünkön van. Erős és fényes a világítása, a nagy gomboknak köszönhetően pedig nagyon könnyű a kezelése. Előny a fény szögének állíthatósága is. Ajánlom ezt a terméket.
No reviews