A készlet két fémkeresőból áll: a Quest Q60 és az Xpointer Land modellekből. Ez egy teljes felszerelés a keresők számára, amely amatőr és professzionális használatra egyaránt alkalmas. A készlethez tartozik egy Quest Pro vezeték nélküli fejhallgató is.
A Q60 egy professzionális, könnyű fémkereső, amely 33 x 23 cm-es Turbo DD BeastX tekerccsel rendelkezik, amely lehetővé teszi a mélyen elásott tárgyak lokalizálását. A háromrészes szár hossza 80 és 130 cm között állítható. A kijelzővel ellátott markolat is szabályozható. A kartámaszt úgy tervezték, hogy rá lehessen rögzíteni a pinpointer tokját. A teljesen vízálló kialakítás lehetővé teszi a detektor vízbe merítését akár 5 méteres mélységig.
A Q60 modell három frekvencián működik (5, 14 és 21 kHz). Használható vízben, mezőn, réten vagy erdőben. A készülék segítségével olyan tárgyakat lehet megtalálni, mint például érmék, gombok, ékszerek vagy akár aranyrögök. A detektor egy mágnesesen tölthető, 4000 mAh-s Li-Po akkumulátorral rendelkezik. Egy feltöltéssel a készülék akár 30 óraig is működhet!
A felhasználó 7 keresési mód közül választhat: park, mező, nedves strand, sós víz, arany 1, arany 2, mély. A detektor emellett olyan funkciókkal is rendelkezik, mint: távolságmérés, vasdiszkrimináció, digitális tárgyazonosítás, kijelző megvilágítás, hangerőszabályozás, rezgés.
A detektor Bluetooth-modullal rendelkezik, amely lehetővé teszi a Q60 és a QuestGo alkalmazás összekapcsolását. Az alkalmazás segítségével nyomon követhetők és dokumentálhatók a keresés során végzett tevékenységek. Az alkalmazáson keresztül a leletekről készült fotók megoszthatók a közösségi médiában is. A QuestGo alkalmazás ingyenes.
A Quest Xpointer Land kézi fémdetektor apró fémtárgyak pontos lokalizálására használható a kiásott talajban. A detektor kezeléséhez két gomb szolgál: a bekapcsoló gomb és a detektált érmékre vonatkozó reakciómódok közötti váltó gomb (rezgés + hangjelzés; csak rezgés; csak hangjelzés). A készülék praktikus, erős fényű munkaterületet megvilágító LED-del rendelkezik.
A készlet tartalma:
- Quest Q60 kereső,
- Quest Xpointer Land kézi fémkereső,
- Turbo DD BeastX 33 x 23 cm-es tekercs,
- tekercsvédő,
- Pro sorozatú vezeték nélküli fejhallgató,
- mágneses töltőkábel.
Műszaki adatok
Frekvenciák: 5, 14 és 21 KHz
Technológia: VLF
Keresési módok száma: 7
Tekercs: Turbo DD BeastX 33 x 23 cm
Vízállóság: igen, 5 m-ig
Fejhallgató-csatlakozó: Jack 3 mm
Akkumulátor: Li-Po 4000 mAh
Üzemidő egy feltöltéssel: kb. 30 óra
Akkumulátor töltöttségi jelző: igen (4-modulos)
Mélységjelző: igen (4-modulos)
Talajhoz való beállítás: manuális, automatikus
Érzékenység-szabályozás: igen (a 0 és 99 közötti tartományban)
Kiegészítő mérési funkció: igen
Nem kívánt tárgyak kiszűrése: igen
Kivágó szűrő: igen
Tárgyak azonosítása hangok segítségével: igen (2, 3 vagy 4 hang)
Tárgyazonosító jelző: igen (0-tól 99-ig)
Hangerő-szabályozás: igen
Kijelző megvilágítás: igen (2 fényerőszint)
Threshold (vezető jel): igen
Nagy tárgyak érzékelési tartománya: 150 cm-ig
Célcsoport: kezdők, haladók, víz alatti kutatók
Ajánlott üzemi hőmérséklet: 0 és 35 fok között
Ajánlott tárolási hőmérséklet: -20 és 45 fok között
Súly: 1150 g
Gyártó: Quest Metal Detectors, USA
Műszaki adatok (Quest Xpointer Land)
Detektor hossza: 240 mm
Átmérő a legvastagabb ponton: 40 mm
Technológia: indukciós impulzus
Reakció a talált érmére: LED, hang, rezgés
Érzékenységi szintek: 4
Frekvencia: 95 kHz
Lemerült akkumulátor jelzés: igen
Vízállóság: IPX7
Áramellátás: 9V elem
Szín: narancssárga
Súly:160 g
Gyártó: Quest Metal Detectors, USA
| Tárgyak megkülönböztetése | Igen |
|---|---|
| üzemi frekvencia | 21 kHz |
| PinPoint mód | n/a |
| Szonda vízállása | Igen |
| Teljes hossz | 130 cm |
| Súly | 1150 kg |
| További kiegészitők a készletben | Igen |
| Tekercsvédő | Igen |
| Pointer készletben | Igen |
| Fejhallgató készletben | Igen |
| Üzemmód | Igen |
| Rezgés | Igen |
| Akkumulátor/elem típusa | 1x Li-Po 4000 |
| EAN | 5905317958899 |
| Márka | Quest Metal Detectors |
| EAN |